Real Madrid eerste voetbalclub met omzet boven 1 miljard euro
LONDEN (ANP/RTR) - Real Madrid is de eerste voetbalclub die een omzet van meer dan een miljard euro in één seizoen heeft geboekt. De Spaanse club staat bovenaan de Money League, de jaarlijkse door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs, voor Manchester City en Paris Saint-Germain.
Real Madrid had over seizoen 2023-2024 een omzet van 1,0455 miljard euro, ruim meer dan de 837,8 miljoen euro van Manchester City en de 805,9 miljoen van PSG. De Spaanse club werd landskampioen en won de Champions League door Borussia Dortmund in de finale te verslaan. Real stond een jaar eerder weer voor het eerst sinds seizoen 2017-2018 bovenaan. Toen had de club nog een omzet van 831 miljoen euro.
De omzet van de Madrilenen steeg voornamelijk door hogere inkomsten uit wedstrijddagen en een toename van inkomsten uit sponsoring en merchandise.
De top 20 van voetbalclubs had volgens het accountantsbureau een totale omzet van 11,2 miljard euro. Daarin zitten negen clubs uit de Premier League. Bij de eerste dertig clubs op de ranglijst staan geen Nederlandse clubs.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
12 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
1 dag geleden