Real Madrid eerste voetbalclub met omzet boven 1 miljard euro
LONDEN (ANP/RTR) - Real Madrid is de eerste voetbalclub die een omzet van meer dan een miljard euro in één seizoen heeft geboekt. De Spaanse club staat bovenaan de Money League, de jaarlijkse door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs, voor Manchester City en Paris Saint-Germain.
Real Madrid had over seizoen 2023-2024 een omzet van 1,0455 miljard euro, ruim meer dan de 837,8 miljoen euro van Manchester City en de 805,9 miljoen van PSG. De Spaanse club werd landskampioen en won de Champions League door Borussia Dortmund in de finale te verslaan. Real stond een jaar eerder weer voor het eerst sinds seizoen 2017-2018 bovenaan. Toen had de club nog een omzet van 831 miljoen euro.
De omzet van de Madrilenen steeg voornamelijk door hogere inkomsten uit wedstrijddagen en een toename van inkomsten uit sponsoring en merchandise.
De top 20 van voetbalclubs had volgens het accountantsbureau een totale omzet van 11,2 miljard euro. Daarin zitten negen clubs uit de Premier League. Bij de eerste dertig clubs op de ranglijst staan geen Nederlandse clubs.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
5 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
14 uur geleden