Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid eerste voetbalclub met omzet boven 1 miljard euro

Real Madrid eerste voetbalclub met omzet boven 1 miljard euro

LONDEN (ANP/RTR) - Real Madrid is de eerste voetbalclub die een omzet van meer dan een miljard euro in één seizoen heeft geboekt. De Spaanse club staat bovenaan de Money League, de jaarlijkse door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs, voor Manchester City en Paris Saint-Germain.

Real Madrid had over seizoen 2023-2024 een omzet van 1,0455 miljard euro, ruim meer dan de 837,8 miljoen euro van Manchester City en de 805,9 miljoen van PSG. De Spaanse club werd landskampioen en won de Champions League door Borussia Dortmund in de finale te verslaan. Real stond een jaar eerder weer voor het eerst sinds seizoen 2017-2018 bovenaan. Toen had de club nog een omzet van 831 miljoen euro.

De omzet van de Madrilenen steeg voornamelijk door hogere inkomsten uit wedstrijddagen en een toename van inkomsten uit sponsoring en merchandise.

De top 20 van voetbalclubs had volgens het accountantsbureau een totale omzet van 11,2 miljard euro. Daarin zitten negen clubs uit de Premier League. Bij de eerste dertig clubs op de ranglijst staan geen Nederlandse clubs.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

4 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

4 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

5 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

6 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

6 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

6 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

9 uur geleden