Real Madrid-coach Ancelotti rekent op spektakel en goede afloop
MADRID (ANP/AFP/DPA) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti verwacht een "spectaculaire avond" als zijn ploeg woensdag Bayern München ontvangt in de halve finales van de Champions League. Het eerste duel in Duitsland eindigde in 2-2. Bayern was beter, erkende Ancelotti, die desondanks rekent op een goede afloop. "Want wij zijn Real Madrid, wij hebben een goede ploeg en de steun van onze fans", vertelde de Italiaan tijdens een persconferentie.
"Real Madrid en Bayern zijn vergelijkbare clubs met een grote traditie en historie in het Europese voetbal. We hebben veel respect voor Bayern, zij waren de betere ploeg in ons vorige duel", vond Ancelotti, die met zijn ploeg afgelopen weekeinde de Spaanse titel binnenhaalde. Vooral in de omschakeling zijn beide teams aan elkaar gewaagd. "We hebben daarvoor beide de kwaliteiten en snelle spelers. In dit opzicht zijn we de beste clubs van Europa."
Ancelotti bevestigde dat de Oekraïner Andriy Loenin, net als vorige week, het doel verdedigt. De Belg Thibaut Courtois keerde tegen Cádiz na lang blessureleed terug in het elftal, maar een halve finale in de Champions League komt volgens Ancelotti te vroeg voor de Belg. "We kijken uit naar dit duel, het kan weer een magische avond worden. Ik denk dat wij beter zijn, maar dat zal Thomas (Bayern-trainer Tuchel) ook van zijn team vinden."
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
54 minuten geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden