Real Madrid blijft tegen Getafe steken op 0-0
GETAFE (ANP) - Real Madrid heeft bij Getafe 2 punten laten liggen. De ploeg van trainer Zinédine Zidane moest bij de nummer 15 genoegen nemen met 0-0. Daardoor liep de achterstand van de nummer 2 op de leidende stadgenoot Atlético Madrid op tot 3 punten. De koploper versloeg hekkensluiter Eibar met 5-0.
Real Madrid miste tegen Getafe acht spelers uit de A-selectie door blessures, schorsingen en positieve coronatesten. Vooral de verdediging was nogal verzwakt. Zidane besloot bovendien de balvaste middenvelder Toni Kroos en de trefzekere aanvaller Karim Benzema wat rust te gunnen na de geslaagde return woensdag in de Champions League in en tegen Liverpool (0-0). Beiden begonnen op de bank.
Benzema kwam na ruim een uur nog wel het veld in. De Franse spits kon echter evenmin de ban breken.
Met Atlético en Real Madrid maakt ook Barcelona nog kans op de landstitel. De ploeg van trainer Ronald Koeman won zaterdag de Spaanse beker met een klinkende zege tegen Athletic Club (4-0). De achterstand van Barça op Atlético bedraagt nu 5 punten, maar de bekerhouder moet nog een wedstrijd inhalen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
20 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Joey Veerman voelde mee met Mexx Meerdink na zijn overtreding op de AZ-spits die tot de vroege rode kaart van de PSV'er leidde. "Ik vond het sneu, hij lag te bibberen en hij had ook wel een flinke jaap achter zijn oor. Ik probeerde hem rustig te krijgen, maar hij raakte een beetje in paniek", zei Veerman tegen ESPN na de 4-0-nederlaag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal dankbaar geprofiteerd van een vroege rode kaart voor PSV'er Joey Veerman en de prijs voor de tweede keer gewonnen. In het zonnige Eindhoven werd het 4-0. Veerman werd binnen tien minuten van het veld gestuurd nadat hij met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht had geraakt. Meerdink kon met een pleister op de wang door en kopte AZ halverwege de eerste helft op voorsprong. Na rust voerden Weslley Patati, Elijah Dijkstra en Ro-Zangelo Daal de score verder op.
14 uur geleden