Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid beslist met spaarzame uitval finale tegen Liverpool

Real Madrid beslist met spaarzame uitval finale tegen Liverpool

PARIJS (ANP) - Real Madrid heeft in het Stade de France van Parijs de Champions League gewonnen. De formatie van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van Liverpool, 1-0. De Engelsen waren verreweg het grootste deel van het duel in de aanval, bij een van de spaarzame Madrileense uitvallen besliste Vinícius Júnior de wedstrijd.

Zo was de hoofdprijs van Europa bepaald niet voor de eerste keer voor de Koninklijke, dat met 'oude' maar nog steeds grote mannen als Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric en bovenal Karim Benzema het toernooi naar zijn hand zette. De hoofdrol was vooral voor de Franse topschutter, die uitblonk in onder meer prachtige wedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City.

Dat Real Madrid halverwege niet op achterstand stond had het vooral te danken aan Thibaut Courtois, de Belgische doelman bij de Spaanse kampioen. Hij redde, vaak heel fraai, bij pogingen van Mohamed Salah, Sadio Mané en Thiago. Een keer kreeg hij hulp van de paal.

Van Dijk

Het was het min of meer verwachte spelbeeld. Liverpool viel aan, als altijd. Real wachtte af en werd teruggedrongen. Pas enkele minuten voor rust was de club uit de Spaanse hoofdstad even dreigend en leek Benzema toch weer zijn gebruikelijke doelpunt te maken. Maar het was buitenspel.

Virgil van Dijk speelde mee met Liverpool, nadat hij enkele weken geleden in de van Chelsea gewonnen finale van de FA Cup geblesseerd was uitgevallen. Ook Thiago en Fabinho, eveneens hersteld van blessures, waren basisspelers. De formatie van Jürgen Klopp trad daardoor aan in zijn sterkste formatie.

Courtois

Tegen de logica van de wedstrijd kwamen de Spanjaarden na de hervatting op voorsprong. Vinícius Júnior schoot van dichtbij raak, na een harde voorzet van Federico Valverde. Liverpool kwam in die fase minder tot het uitspelen van kansen. Na de achterstand werden de Engelsen weer sterker. Salah en invaller Diogo Jota waren dichtbij de 1-1, maar steeds stond Courtois in de weg.

De wedstrijd in Parijs begon "om veiligheidsredenen" met ruim een half uur vertraging. Doordat veel fans niet op tijd het stadion binnen konden komen braken ongeregeldheden uit.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

3 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

4 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

5 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

11 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

22 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

22 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

22 uur geleden