Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid beslist met spaarzame uitval finale tegen Liverpool

Real Madrid beslist met spaarzame uitval finale tegen Liverpool

PARIJS (ANP) - Real Madrid heeft in het Stade de France van Parijs de Champions League gewonnen. De formatie van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van Liverpool, 1-0. De Engelsen waren verreweg het grootste deel van het duel in de aanval, bij een van de spaarzame Madrileense uitvallen besliste Vinícius Júnior de wedstrijd.

Zo was de hoofdprijs van Europa bepaald niet voor de eerste keer voor de Koninklijke, dat met 'oude' maar nog steeds grote mannen als Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric en bovenal Karim Benzema het toernooi naar zijn hand zette. De hoofdrol was vooral voor de Franse topschutter, die uitblonk in onder meer prachtige wedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City.

Dat Real Madrid halverwege niet op achterstand stond had het vooral te danken aan Thibaut Courtois, de Belgische doelman bij de Spaanse kampioen. Hij redde, vaak heel fraai, bij pogingen van Mohamed Salah, Sadio Mané en Thiago. Een keer kreeg hij hulp van de paal.

Van Dijk

Het was het min of meer verwachte spelbeeld. Liverpool viel aan, als altijd. Real wachtte af en werd teruggedrongen. Pas enkele minuten voor rust was de club uit de Spaanse hoofdstad even dreigend en leek Benzema toch weer zijn gebruikelijke doelpunt te maken. Maar het was buitenspel.

Virgil van Dijk speelde mee met Liverpool, nadat hij enkele weken geleden in de van Chelsea gewonnen finale van de FA Cup geblesseerd was uitgevallen. Ook Thiago en Fabinho, eveneens hersteld van blessures, waren basisspelers. De formatie van Jürgen Klopp trad daardoor aan in zijn sterkste formatie.

Courtois

Tegen de logica van de wedstrijd kwamen de Spanjaarden na de hervatting op voorsprong. Vinícius Júnior schoot van dichtbij raak, na een harde voorzet van Federico Valverde. Liverpool kwam in die fase minder tot het uitspelen van kansen. Na de achterstand werden de Engelsen weer sterker. Salah en invaller Diogo Jota waren dichtbij de 1-1, maar steeds stond Courtois in de weg.

De wedstrijd in Parijs begon "om veiligheidsredenen" met ruim een half uur vertraging. Doordat veel fans niet op tijd het stadion binnen konden komen braken ongeregeldheden uit.

Meer uit Voetbal

Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

10 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

10 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

12 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

16 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

21 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

1 dag geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden