Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid beslist met spaarzame uitval finale tegen Liverpool

Real Madrid beslist met spaarzame uitval finale tegen Liverpool

PARIJS (ANP) - Real Madrid heeft in het Stade de France van Parijs de Champions League gewonnen. De formatie van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van Liverpool, 1-0. De Engelsen waren verreweg het grootste deel van het duel in de aanval, bij een van de spaarzame Madrileense uitvallen besliste Vinícius Júnior de wedstrijd.

Zo was de hoofdprijs van Europa bepaald niet voor de eerste keer voor de Koninklijke, dat met 'oude' maar nog steeds grote mannen als Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric en bovenal Karim Benzema het toernooi naar zijn hand zette. De hoofdrol was vooral voor de Franse topschutter, die uitblonk in onder meer prachtige wedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City.

Dat Real Madrid halverwege niet op achterstand stond had het vooral te danken aan Thibaut Courtois, de Belgische doelman bij de Spaanse kampioen. Hij redde, vaak heel fraai, bij pogingen van Mohamed Salah, Sadio Mané en Thiago. Een keer kreeg hij hulp van de paal.

Van Dijk

Het was het min of meer verwachte spelbeeld. Liverpool viel aan, als altijd. Real wachtte af en werd teruggedrongen. Pas enkele minuten voor rust was de club uit de Spaanse hoofdstad even dreigend en leek Benzema toch weer zijn gebruikelijke doelpunt te maken. Maar het was buitenspel.

Virgil van Dijk speelde mee met Liverpool, nadat hij enkele weken geleden in de van Chelsea gewonnen finale van de FA Cup geblesseerd was uitgevallen. Ook Thiago en Fabinho, eveneens hersteld van blessures, waren basisspelers. De formatie van Jürgen Klopp trad daardoor aan in zijn sterkste formatie.

Courtois

Tegen de logica van de wedstrijd kwamen de Spanjaarden na de hervatting op voorsprong. Vinícius Júnior schoot van dichtbij raak, na een harde voorzet van Federico Valverde. Liverpool kwam in die fase minder tot het uitspelen van kansen. Na de achterstand werden de Engelsen weer sterker. Salah en invaller Diogo Jota waren dichtbij de 1-1, maar steeds stond Courtois in de weg.

De wedstrijd in Parijs begon "om veiligheidsredenen" met ruim een half uur vertraging. Doordat veel fans niet op tijd het stadion binnen konden komen braken ongeregeldheden uit.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

8 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

8 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

9 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

9 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

9 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

14 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

20 uur geleden