Real Madrid begint Champions League met late zege op Union Berlin
MADRID (ANP) - Real Madrid is de groepsfase van de Champions League begonnen met een nipte overwinning op debutant Union Berlin. De koploper van Spanje won met 1-0 van de Duitse middenmoter na een treffer van Jude Bellingham in de blessuretijd.
Real Madrid nam in de eerste helft meteen het initiatief, maar verder dan drie kopkansen van nieuwkomer Joselu kwam het elftal van trainer Carlo Ancelotti niet. De thuisploeg had na rust pech dat Rodrygo de paal raakte, waarna even later Union-keeper Frederik Rønnow een kopbal van Joselu op de paal duwde. De doelman redde daarna op een schot van Luka Modric.
Het doelpunt van Real viel uiteindelijk in de laatste minuut van de blessuretijd. De bal viel met een gelukje voor de voeten van Bellingham, die van dichtbij binnenschoot. Voor de Engelse international was het de zesde treffer van het seizoen, na vijf doelpunten in de eerste vijf wedstrijden van de competitie.
Basisplaatsen Doekhi en Becker
Bij Union begonnen de Nederlander Danilho Doekhi en Surinaams international Sheraldo Becker in de basis. Becker werd 10 minuten voor tijd gewisseld.
De wedstrijd tussen Galatasaray en FC Kopenhagen eindigde in 2-2. De ploeg uit Denemarken nam in Istanbul een 2-0-voorsprong via Mohamed Elyounoussi en Diogo Gonçalves. Sacha Boey zorgde in de 86e minuut voor de aansluiting, waarna Tetê twee minuten later voor de gelijkmaker tekende.
Ziyech
Kopenhagen-verdediger Elias Jelert kreeg in de 73e minuut zijn tweede gele kaart. Oud-Ajacied Hakim Ziyech werd halverwege de tweede helft gewisseld bij Galatasaray, de Nederlander Kevin Diks speelde de hele wedstrijd bij Kopenhagen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
41 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
5 uur geleden