Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real-coach Zidane vindt deze titel mooier dan de Champions League

Real-coach Zidane vindt deze titel mooier dan de Champions League

MADRID (ANP) - Een van de mooiste dagen uit zijn professionele carrière noemde coach Zinédine Zidane het behalen van de 34e landstitel door zijn ploeg Real Madrid. "Na de lockdown en alles daaromheen is dit heel bijzonder."

"Dit is beter dan al het andere", regeerde de Franse coach op de vraag of het winnen van deze titel mooier is dan de Champions League-titels die hij van 2016 tot en met 2018 drie keer op rij pakte met Real. "Het kost enorm veel inspanningen om La Liga te kunnen winnen. Het is helemaal fantastisch."

Met Zidane als trainer pakten de Madrilenen net als in 2017 de titel. De Fransman won als speler ook een kampioenschap met Real. In zijn vorige periode van 2016 tot en met 2018 in Madrid won hij drie keer op rij de Champions League met de 'Koninklijke'.

Aanvoerder Sergio Ramos bedankte de coach voor het behalen van de titel. "Zidane is de sleutel tot deze titel", zei Ramos, die zelf voor de vijfde keer landskampioen werd met Real. "Hij heeft ons veel vertrouwen gegeven en is een unieke coach." De coach prees op zijn beurt de spelers. "Zij zijn degenen die hiervoor hebben geknokt. Ik heb zeker ook mijn rol gespeeld, maar zij geloven in wat ze doen."

Doelman Thibaut Courtois vond de prestatie van het team ook indrukwekkend. "Om weer terug te komen na drie maanden opgesloten in onze huizen en dan tien wedstrijden op rij te winnen is ongelooflijk. Maar ik heb altijd in het team geloofd en wist dat we kampioen konden worden." Volgens Ramos is het echter nog niet klaar. "Die elfde wedstrijd willen we ook winnen", zei hij.

Meer uit Voetbal

Conditietrainer Wormhoudt stopt na veertien jaar bij Oranje

ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.

1 uur geleden
Britse minister wil onderzoek naar incident tijdens WK-match

LONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.

2 uur geleden
Engelse media: Tuchel mag aanblijven na uitschakeling op WK

ATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.

2 uur geleden
Messi: waanzinnig om twee WK-finales op rij te spelen

ATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.

8 uur geleden
Tuchel voelt zich verantwoordelijk voor uitschakeling Engeland

ATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.

11 uur geleden
Martínez in tranen na nieuwe ontsnapping Argentinië op WK

ATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.

11 uur geleden
Uitschakeling komt hard aan bij Engelse aanvoerder Kane

ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.

12 uur geleden