Real-coach Ancelotti koestert Vinícius voor duel met Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti vindt dat zijn aanvaller Vinícius Júnior gekoesterd moet worden door voetbalfans in plaats van het mikpunt te zijn van racisme. De coach van de Madrilenen denkt dat de 22-jarige Braziliaan dinsdag opnieuw kan schitteren in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League.
Vinícius is recentelijk meerdere keren racistisch bejegend in de Spaanse competitie. Supporters van Atlético Madrid hingen een pop van de Real Madrid-speler aan een brug vlak bij het trainingscomplex van Real, met daarbij een spandoek waarop stond "Madrid haat Real".
De aanvaller, die afgelopen seizoen de winnende treffer maakte in de finale van de Champions League tegen Liverpool, gaat volgens Ancelotti goed met de situatie om. "Hij is gefocust op de wedstrijd en houdt ervan te voetballen. Het heeft geen effect op hem op het veld. Als wedstrijden belangrijk zijn zien we hem op zijn best en morgen wordt natuurlijk een heel grote wedstrijd."
Afwezigen bij Real
Volgens de coach is het momenteel als voetbalfan heerlijk om naar spelers als Vinícius te kijken. Hij wil Spanje ook niet de schuld geven van de incidenten. "Dit gebeurt in elk land. Je kan mensen alleen veranderen door cultuur, een gemeenschappelijk doel en een gevoel van menselijkheid", zei Ancelotti.
De Real-coach mist in Liverpool Aurelien Tchouameni en Toni Kroos vanwege ziekte. "Zonder Kroos en Tchouameni zijn we gedwongen aanpassingen te maken die we liever niet hadden gedaan. Maar het maakt me niet uit, want er is een goede sfeer in het team en we hebben ook goed gespeeld zonder hen. Degenen die erin zijn gekomen hebben het goed gedaan en daar hebben we alle vertrouwen in."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
16 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
39 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
53 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geleden