Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real-coach Ancelotti koestert Vinícius voor duel met Liverpool

Real-coach Ancelotti koestert Vinícius voor duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti vindt dat zijn aanvaller Vinícius Júnior gekoesterd moet worden door voetbalfans in plaats van het mikpunt te zijn van racisme. De coach van de Madrilenen denkt dat de 22-jarige Braziliaan dinsdag opnieuw kan schitteren in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League.

Vinícius is recentelijk meerdere keren racistisch bejegend in de Spaanse competitie. Supporters van Atlético Madrid hingen een pop van de Real Madrid-speler aan een brug vlak bij het trainingscomplex van Real, met daarbij een spandoek waarop stond "Madrid haat Real".

De aanvaller, die afgelopen seizoen de winnende treffer maakte in de finale van de Champions League tegen Liverpool, gaat volgens Ancelotti goed met de situatie om. "Hij is gefocust op de wedstrijd en houdt ervan te voetballen. Het heeft geen effect op hem op het veld. Als wedstrijden belangrijk zijn zien we hem op zijn best en morgen wordt natuurlijk een heel grote wedstrijd."

Afwezigen bij Real

Volgens de coach is het momenteel als voetbalfan heerlijk om naar spelers als Vinícius te kijken. Hij wil Spanje ook niet de schuld geven van de incidenten. "Dit gebeurt in elk land. Je kan mensen alleen veranderen door cultuur, een gemeenschappelijk doel en een gevoel van menselijkheid", zei Ancelotti.

De Real-coach mist in Liverpool Aurelien Tchouameni en Toni Kroos vanwege ziekte. "Zonder Kroos en Tchouameni zijn we gedwongen aanpassingen te maken die we liever niet hadden gedaan. Maar het maakt me niet uit, want er is een goede sfeer in het team en we hebben ook goed gespeeld zonder hen. Degenen die erin zijn gekomen hebben het goed gedaan en daar hebben we alle vertrouwen in."

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

1 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

3 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

6 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

10 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

12 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

12 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

13 uur geleden