Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real-coach Ancelotti koestert Vinícius voor duel met Liverpool

Real-coach Ancelotti koestert Vinícius voor duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti vindt dat zijn aanvaller Vinícius Júnior gekoesterd moet worden door voetbalfans in plaats van het mikpunt te zijn van racisme. De coach van de Madrilenen denkt dat de 22-jarige Braziliaan dinsdag opnieuw kan schitteren in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League.

Vinícius is recentelijk meerdere keren racistisch bejegend in de Spaanse competitie. Supporters van Atlético Madrid hingen een pop van de Real Madrid-speler aan een brug vlak bij het trainingscomplex van Real, met daarbij een spandoek waarop stond "Madrid haat Real".

De aanvaller, die afgelopen seizoen de winnende treffer maakte in de finale van de Champions League tegen Liverpool, gaat volgens Ancelotti goed met de situatie om. "Hij is gefocust op de wedstrijd en houdt ervan te voetballen. Het heeft geen effect op hem op het veld. Als wedstrijden belangrijk zijn zien we hem op zijn best en morgen wordt natuurlijk een heel grote wedstrijd."

Afwezigen bij Real

Volgens de coach is het momenteel als voetbalfan heerlijk om naar spelers als Vinícius te kijken. Hij wil Spanje ook niet de schuld geven van de incidenten. "Dit gebeurt in elk land. Je kan mensen alleen veranderen door cultuur, een gemeenschappelijk doel en een gevoel van menselijkheid", zei Ancelotti.

De Real-coach mist in Liverpool Aurelien Tchouameni en Toni Kroos vanwege ziekte. "Zonder Kroos en Tchouameni zijn we gedwongen aanpassingen te maken die we liever niet hadden gedaan. Maar het maakt me niet uit, want er is een goede sfeer in het team en we hebben ook goed gespeeld zonder hen. Degenen die erin zijn gekomen hebben het goed gedaan en daar hebben we alle vertrouwen in."

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

3 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

6 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

6 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

10 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

11 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

12 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

15 uur geleden