Real Betis in beroep tegen twee thuisduels buiten eigen stadion
SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Betis mag voor straf twee thuiswedstrijden niet in het eigen stadion spelen vanwege een incident afgelopen zaterdag in het bekerduel met stadgenoot Sevilla. Middenvelder Joan Jordán van Sevilla werd toen op zijn achterhoofd geraakt door een staaf die vanuit het publiek was gegooid. De Spaanse bond wil dat Estadio Benito Villamarín voor straf twee wedstrijden dicht blijft, maar Real Betis kondigde aan in beroep te gaan.
Het bekerduel werd na het incident gestaakt. Jordán ging voor onderzoek naar het ziekenhuis en ontbrak een dag later op het veld toen de wedstrijd werd uitgespeeld. Dat gebeurde zonder publiek. Sergio Canales bezorgde Real Betis de winst: 2-1.
Volgens de Spaanse bond heeft Betis "onvoldoende maatregelen" genomen om zulke incidenten te voorkomen. De club uit Sevilla moet daarom twee thuiswedstrijden in een ander stadion gaan spelen. "We gaan in beroep, aangezien nu 50.000 seizoenkaarthouders worden gestraft voor de actie van één persoon", aldus de club.
Real Betis staat op de derde plek in La Liga, achter koploper Real Madrid en stadgenoot Sevilla. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini speelt komende maand in de Spaanse competitie thuis tegen Villarreal en Mallorca.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
9 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
10 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.
15 uur geleden