Real Betis in beroep tegen twee thuisduels buiten eigen stadion
SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Betis mag voor straf twee thuiswedstrijden niet in het eigen stadion spelen vanwege een incident afgelopen zaterdag in het bekerduel met stadgenoot Sevilla. Middenvelder Joan Jordán van Sevilla werd toen op zijn achterhoofd geraakt door een staaf die vanuit het publiek was gegooid. De Spaanse bond wil dat Estadio Benito Villamarín voor straf twee wedstrijden dicht blijft, maar Real Betis kondigde aan in beroep te gaan.
Het bekerduel werd na het incident gestaakt. Jordán ging voor onderzoek naar het ziekenhuis en ontbrak een dag later op het veld toen de wedstrijd werd uitgespeeld. Dat gebeurde zonder publiek. Sergio Canales bezorgde Real Betis de winst: 2-1.
Volgens de Spaanse bond heeft Betis "onvoldoende maatregelen" genomen om zulke incidenten te voorkomen. De club uit Sevilla moet daarom twee thuiswedstrijden in een ander stadion gaan spelen. "We gaan in beroep, aangezien nu 50.000 seizoenkaarthouders worden gestraft voor de actie van één persoon", aldus de club.
Real Betis staat op de derde plek in La Liga, achter koploper Real Madrid en stadgenoot Sevilla. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini speelt komende maand in de Spaanse competitie thuis tegen Villarreal en Mallorca.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
19 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
4 uur geleden