Real Betis in beroep tegen twee thuisduels buiten eigen stadion
SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Betis mag voor straf twee thuiswedstrijden niet in het eigen stadion spelen vanwege een incident afgelopen zaterdag in het bekerduel met stadgenoot Sevilla. Middenvelder Joan Jordán van Sevilla werd toen op zijn achterhoofd geraakt door een staaf die vanuit het publiek was gegooid. De Spaanse bond wil dat Estadio Benito Villamarín voor straf twee wedstrijden dicht blijft, maar Real Betis kondigde aan in beroep te gaan.
Het bekerduel werd na het incident gestaakt. Jordán ging voor onderzoek naar het ziekenhuis en ontbrak een dag later op het veld toen de wedstrijd werd uitgespeeld. Dat gebeurde zonder publiek. Sergio Canales bezorgde Real Betis de winst: 2-1.
Volgens de Spaanse bond heeft Betis "onvoldoende maatregelen" genomen om zulke incidenten te voorkomen. De club uit Sevilla moet daarom twee thuiswedstrijden in een ander stadion gaan spelen. "We gaan in beroep, aangezien nu 50.000 seizoenkaarthouders worden gestraft voor de actie van één persoon", aldus de club.
Real Betis staat op de derde plek in La Liga, achter koploper Real Madrid en stadgenoot Sevilla. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini speelt komende maand in de Spaanse competitie thuis tegen Villarreal en Mallorca.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
9 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
16 uur geleden