
Reactie groene organisaties op opstappen LTO komt woensdag
DEN HAAG (ANP) - Groene organisaties zoals Natuurmonumenten, Milieudefensie en Natuur & Milieu komen woensdag met een reactie op het opstappen van landbouworganisatie LTO Nederland uit de gesprekken over het landbouwakkoord. Een woordvoerder van Natuurmonumenten laat weten dat de zogenoemde Groene11 woensdag gaat overleggen en dat ze naar verwachting in de loop van de ochtend met een reactie komen.
De Groene 11 is een samenwerkingsverband van verschillende natuur- en milieuorganisaties. Onder meer ook het Wereld Natuur Fonds en de Vogelbescherming Nederland horen erbij. Greenpeace noemde de onderhandelingen die het kabinet heeft gevoerd voor een landbouwakkoord in de nacht van dinsdag op woensdag al een mislukt experiment. Het kabinet heeft zich het afgelopen half jaar laten gijzelen door de onderhandelingen voor een landbouwakkoord; een "mislukte experiment", aldus de organisatie.
Dat Land- en Tuinbouworganisatie (LTO) is opgestapt maakt volgens Greenpeace pijnlijk duidelijk wie de regie in handen had. "Het is treurig nieuws voor het klimaat, de natuur en de boer. Zij hebben geen tijd meer te verliezen, maar kunnen niet verder zonder regie en daadkracht van het kabinet." Volgens de milieuorganisatie zijn "de enige winnaars grote spelers als de Rabobank die nog steeds niet worden verplicht om mee te betalen aan de klimaat- en stikstofcrisis".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt "nadrukkelijk rekening met een misdrijf" rond de brand en grote stroomstoring aan het spoor rond Amsterdam. Ze bekijkt onder meer camerabeelden uit de omgeving van de Oeverlandenweg.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rond Den Haag en Rotterdam valt de ontwikkeling van duurzame elektriciteit via zon en wind stil. De 21 gemeenten die zijn aangesloten bij de Energieregio Rotterdam Den Haag hebben afgesproken om in 2030 tussen de 2,8 en 3,2 terawattuur (TWh) aan energie op te wekken, maar dat doel lijkt uit zicht te verdwijnen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigspotters die proberen rond Schiphol een glimp op te vangen van de aankomst van de delegaties van de NAVO-top, staan volgens de politie op plekken waar ze niet mogen zijn. Zo zou er op de Hoofdweg in Lijnden veel aandacht zijn voor de toestellen. De spotters staan volgens de politie op onveilige plekken en ze maken het werk van hulpdiensten lastig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheidsmaatregelen die in Den Haag zijn genomen rond de NAVO-top hoeven niet te worden aangepast nu de Amerikaanse president Donald Trump in de stad overnacht, en niet in Noordwijk. Dat laat de gemeente weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat drones maken voor Oekraïne. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag bij de ontvangst van president Volodymyr Zelensky in het Catshuis. De drones worden gemaakt volgens Oekraïense specificaties, zei de premier.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie houdt nog alle scenario's open ten aanzien van de brand die dinsdagochtend ontstond in kabels naast het spoor bij de Oeverlandenweg in Amsterdam. De brand zorgde voor een stroomstoring, waardoor er geen treinen van en naar Schiphol vanaf Utrecht en Amsterdam rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De problemen met de metrolijn E tussen Den Haag en Rotterdam en D in Rotterdam zijn opgelost en het metroverkeer wordt weer volledig opgestart, meldt een woordvoerder van vervoerder RET. Door spanningsproblemen die afgelopen nacht ontstonden bij werkzaamheden aan het spoor reden eerder helemaal geen metro's op de lijnen. Later konden alleen op de stations Leuvehaven tot en met Zuidplein geen metro's rijden.
2 uur geleden