RB Leipzig zet sukkelende Spurs uit de Champions League
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich in de return van de achtste finales in de Champions League niet laten verrassen door Tottenham Hotspur. De huidige nummer 3 van de Bundesliga versloeg voor eigen publiek de finalist van vorig seizoen met ruim verschil: 3-0. De ploeg van de 32-jarige trainer Julian Nagelsmann had vorige maand het eerste duel in Londen al met 1-0 gewonnen.
Marcel Sabitzer was de gevierde man bij Leipzig, dat voor de eerste keer van de partij is in de knock-outfase van de Champions League. De aanvoerder scoorde in de eerste helft twee keer. Kort nadat hij was ingevallen, zorgde Emil Forsberg in de slotfase voor 3-0.
De uitschakeling van Tottenham, dat al zes duels wacht op een zege, kwam niet onverwacht. De ploeg van coach José Mourinho is nogal verzwakt door blessures. Tottenham staat achtste in de Premier League en werd vorige week ook al uitgeschakeld in de FA Cup.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
56 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
3 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geleden