RB Leipzig wint in Londen van Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP) - RB Leipzig heeft in de achtste finales van de Champions League Tottenham Hotspur op eigen veld verslagen. In Londen werd het 1-0 voor de formatie van coach Julian Nagelsmann. Vooral in de eerste helft was de nummer twee van de Bundesliga oppermachtig, maar verzuimde het te scoren.
Timo Werner deed dat wel na bijna een uur spel. Hij passeerde doelman Hugo Lloris uit een strafschop. Pas in de laatste 20 minuten kwam het tot een offensief en meerdere mogelijkheden voor Tottenham. Giovani Lo Celso was het dichtst bij de gelijkmaker, maar hij raakte de paal.
De eerste en misschien wel de beste kans voor de Spurs was voor Steven Bergwijn. De in de winter van PSV overgekomen aanvaller liep zich in de openingsfase vrij, kapte en draaide maar zag de Hongaarse doelman Péter Gulácsi de bal net uit de hoek tikken.
Druk
Leipzig was beter en kreeg meerdere mogelijkheden. Zo ging al in de eerste minuut een inzet van Patrik Schick maar net naast. En even later kon Hugo Lloris in het Engelse doel tot twee keer toe slechts met moeite ingrijpen. Daar weer op volgde een schot op de paal van Angeliño, de Spaanse back die vorig seizoen nog met Bergwijn in Eindhovense speelde.
Kort na de hervatting werd de druk voor Tottenham te groot. Werner passeerde Lloris in de 58e minuut van 11 meter. De Turkse scheidsrechter Cüneyt Çakir legde de bal op de stip, nadat Ben Davies de doorgebroken Konrad Laimer had getorpedeerd. Amper 5 minuten later leek de tweede Duitse treffer in de maak, maar Lloris redde op een inzet van Schick, na een prachtige aanval waar onder meer Angeliño bij betrokken was.
Daarna werd Tottenham toch wat dreigender, niet in het minst dankzij Lo Celso. Eerst redde Gulácsi fraai op een schot van de Argentijn, die op zijn beurt was aangespeeld door Bergwijn. Vervolgens schoot hij uit een vrije trap, nog wel via de vingertoppen van de keeper, op de paal.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
5 uur geleden