RB Leipzig wint in Londen van Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP) - RB Leipzig heeft in de achtste finales van de Champions League Tottenham Hotspur op eigen veld verslagen. In Londen werd het 1-0 voor de formatie van coach Julian Nagelsmann. Vooral in de eerste helft was de nummer twee van de Bundesliga oppermachtig, maar verzuimde het te scoren.
Timo Werner deed dat wel na bijna een uur spel. Hij passeerde doelman Hugo Lloris uit een strafschop. Pas in de laatste 20 minuten kwam het tot een offensief en meerdere mogelijkheden voor Tottenham. Giovani Lo Celso was het dichtst bij de gelijkmaker, maar hij raakte de paal.
De eerste en misschien wel de beste kans voor de Spurs was voor Steven Bergwijn. De in de winter van PSV overgekomen aanvaller liep zich in de openingsfase vrij, kapte en draaide maar zag de Hongaarse doelman Péter Gulácsi de bal net uit de hoek tikken.
Druk
Leipzig was beter en kreeg meerdere mogelijkheden. Zo ging al in de eerste minuut een inzet van Patrik Schick maar net naast. En even later kon Hugo Lloris in het Engelse doel tot twee keer toe slechts met moeite ingrijpen. Daar weer op volgde een schot op de paal van Angeliño, de Spaanse back die vorig seizoen nog met Bergwijn in Eindhovense speelde.
Kort na de hervatting werd de druk voor Tottenham te groot. Werner passeerde Lloris in de 58e minuut van 11 meter. De Turkse scheidsrechter Cüneyt Çakir legde de bal op de stip, nadat Ben Davies de doorgebroken Konrad Laimer had getorpedeerd. Amper 5 minuten later leek de tweede Duitse treffer in de maak, maar Lloris redde op een inzet van Schick, na een prachtige aanval waar onder meer Angeliño bij betrokken was.
Daarna werd Tottenham toch wat dreigender, niet in het minst dankzij Lo Celso. Eerst redde Gulácsi fraai op een schot van de Argentijn, die op zijn beurt was aangespeeld door Bergwijn. Vervolgens schoot hij uit een vrije trap, nog wel via de vingertoppen van de keeper, op de paal.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
14 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden