Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig wint in Londen van Tottenham Hotspur

RB Leipzig wint in Londen van Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - RB Leipzig heeft in de achtste finales van de Champions League Tottenham Hotspur op eigen veld verslagen. In Londen werd het 1-0 voor de formatie van coach Julian Nagelsmann. Vooral in de eerste helft was de nummer twee van de Bundesliga oppermachtig, maar verzuimde het te scoren.

Timo Werner deed dat wel na bijna een uur spel. Hij passeerde doelman Hugo Lloris uit een strafschop. Pas in de laatste 20 minuten kwam het tot een offensief en meerdere mogelijkheden voor Tottenham. Giovani Lo Celso was het dichtst bij de gelijkmaker, maar hij raakte de paal.

De eerste en misschien wel de beste kans voor de Spurs was voor Steven Bergwijn. De in de winter van PSV overgekomen aanvaller liep zich in de openingsfase vrij, kapte en draaide maar zag de Hongaarse doelman Péter Gulácsi de bal net uit de hoek tikken.

Druk

Leipzig was beter en kreeg meerdere mogelijkheden. Zo ging al in de eerste minuut een inzet van Patrik Schick maar net naast. En even later kon Hugo Lloris in het Engelse doel tot twee keer toe slechts met moeite ingrijpen. Daar weer op volgde een schot op de paal van Angeliño, de Spaanse back die vorig seizoen nog met Bergwijn in Eindhovense speelde.

Kort na de hervatting werd de druk voor Tottenham te groot. Werner passeerde Lloris in de 58e minuut van 11 meter. De Turkse scheidsrechter Cüneyt Çakir legde de bal op de stip, nadat Ben Davies de doorgebroken Konrad Laimer had getorpedeerd. Amper 5 minuten later leek de tweede Duitse treffer in de maak, maar Lloris redde op een inzet van Schick, na een prachtige aanval waar onder meer Angeliño bij betrokken was.

Daarna werd Tottenham toch wat dreigender, niet in het minst dankzij Lo Celso. Eerst redde Gulácsi fraai op een schot van de Argentijn, die op zijn beurt was aangespeeld door Bergwijn. Vervolgens schoot hij uit een vrije trap, nog wel via de vingertoppen van de keeper, op de paal.

Meer uit Voetbal

FIFA verkoopt stukjes veld WK-finale voor 390 euro

NEW JERSEY (ANP/DPA) - Voetbalfans kunnen een stukje van het speelveld van de WK-finale van volgende week zondag in New Jersey bemachtigen. Wereldvoetbalbond FIFA verkoopt het grasveld in heel kleine delen voor 390 euro per stuk.

36 minuten geleden
Scaloni hoopt dat Argentinië na WK wordt herinnerd om strijdlust

KANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.

4 uur geleden
Keeper Courtois steunt invaller Lammens na fout tegen Spanje

INGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.

11 uur geleden
Invaller Merino schiet Spanje langs België naar halve finale WK

INGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.

14 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.

15 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.

15 uur geleden
België raakt vlak voor WK-kwartfinale aanvoerder Tielemans kwijt

INGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.

16 uur geleden