RB Leipzig wint in Londen van Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP) - RB Leipzig heeft in de achtste finales van de Champions League Tottenham Hotspur op eigen veld verslagen. In Londen werd het 1-0 voor de formatie van coach Julian Nagelsmann. Vooral in de eerste helft was de nummer twee van de Bundesliga oppermachtig, maar verzuimde het te scoren.
Timo Werner deed dat wel na bijna een uur spel. Hij passeerde doelman Hugo Lloris uit een strafschop. Pas in de laatste 20 minuten kwam het tot een offensief en meerdere mogelijkheden voor Tottenham. Giovani Lo Celso was het dichtst bij de gelijkmaker, maar hij raakte de paal.
De eerste en misschien wel de beste kans voor de Spurs was voor Steven Bergwijn. De in de winter van PSV overgekomen aanvaller liep zich in de openingsfase vrij, kapte en draaide maar zag de Hongaarse doelman Péter Gulácsi de bal net uit de hoek tikken.
Druk
Leipzig was beter en kreeg meerdere mogelijkheden. Zo ging al in de eerste minuut een inzet van Patrik Schick maar net naast. En even later kon Hugo Lloris in het Engelse doel tot twee keer toe slechts met moeite ingrijpen. Daar weer op volgde een schot op de paal van Angeliño, de Spaanse back die vorig seizoen nog met Bergwijn in Eindhovense speelde.
Kort na de hervatting werd de druk voor Tottenham te groot. Werner passeerde Lloris in de 58e minuut van 11 meter. De Turkse scheidsrechter Cüneyt Çakir legde de bal op de stip, nadat Ben Davies de doorgebroken Konrad Laimer had getorpedeerd. Amper 5 minuten later leek de tweede Duitse treffer in de maak, maar Lloris redde op een inzet van Schick, na een prachtige aanval waar onder meer Angeliño bij betrokken was.
Daarna werd Tottenham toch wat dreigender, niet in het minst dankzij Lo Celso. Eerst redde Gulácsi fraai op een schot van de Argentijn, die op zijn beurt was aangespeeld door Bergwijn. Vervolgens schoot hij uit een vrije trap, nog wel via de vingertoppen van de keeper, op de paal.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
9 uur geleden