
RB Leipzig wint in Londen van Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP) - RB Leipzig heeft in de achtste finales van de Champions League Tottenham Hotspur op eigen veld verslagen. In Londen werd het 1-0 voor de formatie van coach Julian Nagelsmann. Vooral in de eerste helft was de nummer twee van de Bundesliga oppermachtig, maar verzuimde het te scoren.
Timo Werner deed dat wel na bijna een uur spel. Hij passeerde doelman Hugo Lloris uit een strafschop. Pas in de laatste 20 minuten kwam het tot een offensief en meerdere mogelijkheden voor Tottenham. Giovani Lo Celso was het dichtst bij de gelijkmaker, maar hij raakte de paal.
De eerste en misschien wel de beste kans voor de Spurs was voor Steven Bergwijn. De in de winter van PSV overgekomen aanvaller liep zich in de openingsfase vrij, kapte en draaide maar zag de Hongaarse doelman Péter Gulácsi de bal net uit de hoek tikken.
Druk
Leipzig was beter en kreeg meerdere mogelijkheden. Zo ging al in de eerste minuut een inzet van Patrik Schick maar net naast. En even later kon Hugo Lloris in het Engelse doel tot twee keer toe slechts met moeite ingrijpen. Daar weer op volgde een schot op de paal van Angeliño, de Spaanse back die vorig seizoen nog met Bergwijn in Eindhovense speelde.
Kort na de hervatting werd de druk voor Tottenham te groot. Werner passeerde Lloris in de 58e minuut van 11 meter. De Turkse scheidsrechter Cüneyt Çakir legde de bal op de stip, nadat Ben Davies de doorgebroken Konrad Laimer had getorpedeerd. Amper 5 minuten later leek de tweede Duitse treffer in de maak, maar Lloris redde op een inzet van Schick, na een prachtige aanval waar onder meer Angeliño bij betrokken was.
Daarna werd Tottenham toch wat dreigender, niet in het minst dankzij Lo Celso. Eerst redde Gulácsi fraai op een schot van de Argentijn, die op zijn beurt was aangespeeld door Bergwijn. Vervolgens schoot hij uit een vrije trap, nog wel via de vingertoppen van de keeper, op de paal.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
6 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
6 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
16 uur geleden