RB Leipzig walgt van racistische berichten aan aanvaller Openda
LEIPZIG (ANP) - De Duitse voetbalclub RB Leipzig heeft op de website racistische uitingen tegen aanvaller Loïs Openda scherp veroordeeld. De Belgische international miste zondag tijdens een competitiewedstrijd enkele kansen en werd daarna veelvuldig beledigd op sociale media. Leipzig won het duel wel, mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Xavi Simons.
"De racistische beledigingen en scheldpartijen aan het adres van Loïs Openda doen ons walgen en maken ons boos en verdrietig", schrijft RB Leipzig op Instagram. "We veroordelen racisme en onmenselijk gedrag in de sterkst mogelijke bewoordingen. Loïs heeft de volledige steun van de club en samen vechten we tegen alle vormen van discriminatie. RB Leipzig staat voor diversiteit en openheid, voor menselijke waardigheid en tolerantie en voor de fundamentele waarden van de samenleving."
Openda, oud-speler van Vitesse en dit seizoen al goed voor tien doelpunten voor Leipzig, maakte enkele van de racistische berichten die hij kreeg openbaar. "Niemand kan me mijn dromen of doelen in het leven laten opgeven", schreef de 26-voudig international. "Zeker niet die racisten die zich achter een scherm verschuilen. Ik ben trots dat ik zwart ben."
In Italië onderging Fiorentina-aanvaller Moise Kean eenzelfde lot. Ook hij postte enkele beledigingen die hij had ontvangen. "Het gebeurt nog steeds, in 2025...", schreef Kean erbij. Zijn club meldde dat de online daders "bij de relevante autoriteiten" zijn aangegeven. "Wij staan achter Moise Kean die het slachtoffer was van ernstig racistisch geweld na de wedstrijd tegen Inter in Milaan", voegde Fiorentina eraan toe.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden