RB Leipzig verslaat Heidenheim, Weghorst scoort voor Hoffenheim
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich hersteld van de nederlaag bij Manchester City in de Champions League van afgelopen dinsdag (3-2). De ploeg van Oranje-international Xavi Simons was met 2-1 te sterk voor 1. FC Heidenheim.
Met de zege klimt Leipzig voorbij Borussia Dortmund naar de vierde plaats op de ranglijst. Dortmund speelt zondag nog een uitduel met koploper Bayer Leverkusen.
Leipzig gaf in Manchester een 2-0-voorsprong weg in de laatste 35 minuten. Loïs Openda had tegen City beide doelpunten gemaakt en de oud-speler van Vitesse was tegen Heidenheim opnieuw trefzeker. De Belg werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte zelf de penalty. Yussuf Poulsen maakte vlak voor rust de 2-0 voor Leipzig, voordat Heidenheim wat terug deed via Benedikt Gimber. Basisspeler Simons, die in Manchester nog geblesseerd was uitgevallen, speelde 78 minuten.
Weghorst
Een doelpunt van Wout Weghorst was niet genoeg voor nummer 6 Hoffenheim in het uitduel met Borussia Mönchengladbach: 2-1. Op aangeven van Umut Tohumcu kopte de aanvaller van Oranje na een uur de 1-1 binnen. Het was de vierde treffer van Weghorst in de laatste vijf competitieduels. Alassane Pléa had twee minuten eerder de thuisploeg op voorsprong gezet vanaf de stip. Nathan N'Goumou maakte tien minuten voor tijd de 2-1.
VfL Bochum won met 3-1 van VfL Wolfsburg. De wedstrijd tussen Bayern München, de nummer 2 van de Bundesliga, en Union Berlin werd afgelast na hevige sneeuwval.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
32 minuten geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
1 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden