RB Leipzig verslaat Heidenheim, Weghorst scoort voor Hoffenheim
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich hersteld van de nederlaag bij Manchester City in de Champions League van afgelopen dinsdag (3-2). De ploeg van Oranje-international Xavi Simons was met 2-1 te sterk voor 1. FC Heidenheim.
Met de zege klimt Leipzig voorbij Borussia Dortmund naar de vierde plaats op de ranglijst. Dortmund speelt zondag nog een uitduel met koploper Bayer Leverkusen.
Leipzig gaf in Manchester een 2-0-voorsprong weg in de laatste 35 minuten. Loïs Openda had tegen City beide doelpunten gemaakt en de oud-speler van Vitesse was tegen Heidenheim opnieuw trefzeker. De Belg werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte zelf de penalty. Yussuf Poulsen maakte vlak voor rust de 2-0 voor Leipzig, voordat Heidenheim wat terug deed via Benedikt Gimber. Basisspeler Simons, die in Manchester nog geblesseerd was uitgevallen, speelde 78 minuten.
Weghorst
Een doelpunt van Wout Weghorst was niet genoeg voor nummer 6 Hoffenheim in het uitduel met Borussia Mönchengladbach: 2-1. Op aangeven van Umut Tohumcu kopte de aanvaller van Oranje na een uur de 1-1 binnen. Het was de vierde treffer van Weghorst in de laatste vijf competitieduels. Alassane Pléa had twee minuten eerder de thuisploeg op voorsprong gezet vanaf de stip. Nathan N'Goumou maakte tien minuten voor tijd de 2-1.
VfL Bochum won met 3-1 van VfL Wolfsburg. De wedstrijd tussen Bayern München, de nummer 2 van de Bundesliga, en Union Berlin werd afgelast na hevige sneeuwval.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
1 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
4 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
7 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
9 uur geleden