Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig verslaat Heidenheim, Weghorst scoort voor Hoffenheim

RB Leipzig verslaat Heidenheim, Weghorst scoort voor Hoffenheim

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich hersteld van de nederlaag bij Manchester City in de Champions League van afgelopen dinsdag (3-2). De ploeg van Oranje-international Xavi Simons was met 2-1 te sterk voor 1. FC Heidenheim.

Met de zege klimt Leipzig voorbij Borussia Dortmund naar de vierde plaats op de ranglijst. Dortmund speelt zondag nog een uitduel met koploper Bayer Leverkusen.

Leipzig gaf in Manchester een 2-0-voorsprong weg in de laatste 35 minuten. Loïs Openda had tegen City beide doelpunten gemaakt en de oud-speler van Vitesse was tegen Heidenheim opnieuw trefzeker. De Belg werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte zelf de penalty. Yussuf Poulsen maakte vlak voor rust de 2-0 voor Leipzig, voordat Heidenheim wat terug deed via Benedikt Gimber. Basisspeler Simons, die in Manchester nog geblesseerd was uitgevallen, speelde 78 minuten.

Weghorst

Een doelpunt van Wout Weghorst was niet genoeg voor nummer 6 Hoffenheim in het uitduel met Borussia Mönchengladbach: 2-1. Op aangeven van Umut Tohumcu kopte de aanvaller van Oranje na een uur de 1-1 binnen. Het was de vierde treffer van Weghorst in de laatste vijf competitieduels. Alassane Pléa had twee minuten eerder de thuisploeg op voorsprong gezet vanaf de stip. Nathan N'Goumou maakte tien minuten voor tijd de 2-1.

VfL Bochum won met 3-1 van VfL Wolfsburg. De wedstrijd tussen Bayern München, de nummer 2 van de Bundesliga, en Union Berlin werd afgelast na hevige sneeuwval.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

2 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

3 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

10 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

12 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden