RB Leipzig verslaat Heidenheim, Weghorst scoort voor Hoffenheim
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich hersteld van de nederlaag bij Manchester City in de Champions League van afgelopen dinsdag (3-2). De ploeg van Oranje-international Xavi Simons was met 2-1 te sterk voor 1. FC Heidenheim.
Met de zege klimt Leipzig voorbij Borussia Dortmund naar de vierde plaats op de ranglijst. Dortmund speelt zondag nog een uitduel met koploper Bayer Leverkusen.
Leipzig gaf in Manchester een 2-0-voorsprong weg in de laatste 35 minuten. Loïs Openda had tegen City beide doelpunten gemaakt en de oud-speler van Vitesse was tegen Heidenheim opnieuw trefzeker. De Belg werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte zelf de penalty. Yussuf Poulsen maakte vlak voor rust de 2-0 voor Leipzig, voordat Heidenheim wat terug deed via Benedikt Gimber. Basisspeler Simons, die in Manchester nog geblesseerd was uitgevallen, speelde 78 minuten.
Weghorst
Een doelpunt van Wout Weghorst was niet genoeg voor nummer 6 Hoffenheim in het uitduel met Borussia Mönchengladbach: 2-1. Op aangeven van Umut Tohumcu kopte de aanvaller van Oranje na een uur de 1-1 binnen. Het was de vierde treffer van Weghorst in de laatste vijf competitieduels. Alassane Pléa had twee minuten eerder de thuisploeg op voorsprong gezet vanaf de stip. Nathan N'Goumou maakte tien minuten voor tijd de 2-1.
VfL Bochum won met 3-1 van VfL Wolfsburg. De wedstrijd tussen Bayern München, de nummer 2 van de Bundesliga, en Union Berlin werd afgelast na hevige sneeuwval.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
41 minuten geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verhuurt Neraysho Kasanwirjo de rest van dit voetbalseizoen aan Fortuna Sittard. Dat melden beide eredivisieclubs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen keert woensdag met een speciale charter terug naar Nederland. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd. De Friese club zou aanvankelijk woensdagavond met een lijnvlucht van Barcelona naar Schiphol vliegen, maar die werd wegens winterse omstandigheden geannuleerd.
3 uur geleden