Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig verliest bij VfL Bochum punten in titelstrijd

RB Leipzig verliest bij VfL Bochum punten in titelstrijd

BOCHUM (ANP) - RB Leipzig heeft in de jacht op koploper Bayern München 3 punten verspeeld bij VfL Bochum. De nummer 3 van de Bundesliga verloor met 1-0 en blijft staan op 45 punten. Dat zijn 7 punten minder dan Bayern, dat zondag in actie komt tegen Bayer Leverkusen.

Leipzig moest zich herpakken na de 7-0-nederlaag waarmee Manchester City dinsdag de Duitsers had uitgeschakeld in de Champions League. Tegen Bochum wilde dat niet lukken. In de eerste heft had de ploeg van coach Marco Rose geen enkel schot op doel.

De thuisploeg kwam kort na de rust op voorsprong. Erhan Masovic kopte binnen, nadat doelman Janis Blaswich de eerste kopbal van Takuma Asano nog tegengehouden had. Bochum verdedigde die marge daarna met succes.

FC Augsburg

FC Augsburg, met aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, bleef tegen Schalke 04 op een gelijkspel steken: 1-1. De thuisploeg leek na de 1-0 van Arne Maier op weg naar de zege, maar de bezoekers kregen in de extra tijd een strafschop na een overtreding van Gouweleeuw. Marius Bülter redde het punt voor Schalke. Augsburg stond toen al met tien man na de rode kaart voor Ermedin Demirovic.

Hoffenheim verliet de laatste plek door een zege van 3-1 op concurrent Hertha BSC. Andrej Kramaric benutte twee strafschoppen in de eerste helft. Ihlas Bebou maakte na de rust de derde treffer. Stevan Jovetic scoorde nog voor de Berlijners. Hoffenheim heeft nu 22 punten, 1 meer dan Hertha en Schalke en 2 punten meer dan de nieuwe hekkensluiter VfB Stuttgart.

Stuttgart verloor in eigen huis met 1-0 van VfL Wolfsburg. Omar Marmoush maakte in de tweede helft het enige doelpunt voor de ploeg van verdediger Micky van de Ven.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

6 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

7 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

9 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

9 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

11 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

11 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

14 uur geleden