RB Leipzig stelt Rose aan als nieuwe trainer
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft Marco Rose aangesteld als nieuwe trainer. Rose volgt de woensdag ontslagen Domenico Tedesco op en tekent een contract tot juni 2024. Donderdagochtend wordt hij officieel gepresenteerd bij de Duitse club en in de middag zal hij zijn eerste training leiden.
De 45-jarige Duitser neemt Alexander Zicker, Frank Geideck en Marco Kurth mee als assistent-coaches. De clubloze Rose werd eerder al gemeld als mogelijke opvolger van Tedesco. Hij was eerder trainer van Red Bull Salzburg, dat nauw verbonden is met de club uit Leipzig. Rose was het afgelopen seizoen trainer van Borussia Dortmund. Zaterdag neemt hij het in zijn eerste competitieduel als coach van RB Leipzig op tegen zijn oude club.
RB Leipzig besloot woensdag om Tedesco te ontslaan, een dag nadat het team op eigen veld een pijnlijke 4-1-nederlaag had geleden tegen het Oekraïense Sjachtar Donetsk. De 36-jarige Tedesco, die met zijn team het afgelopen seizoen de Duitse beker won, kende al een slechte seizoensstart met slecht 5 punten uit evenzoveel duels.
"We hebben een gezamenlijke verantwoordelijkheid voor RB Leipzig en willen onze doelstellingen bereiken. Daarom zijn wij tot de conclusie gekomen dat wij een nieuwe impuls nodig hebben," meldde algemeen directeur Oliver Mintzlaff in een verklaring. Hij sprak van een zware beslissing.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Bundesligaclub VfL Wolfsburg heeft na enkele maanden trainer Daniel Bauer alweer opzijgeschoven. Hij volgde in november de ontslagen Nederlander Paul Simonis op, maar kon de club niet beter laten voetballen. Wolfsburg verloor zaterdag met 2-1 van HSV en verkeert in degradatiezorgen.
35 minuten geledenBALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
12 uur geleden