RB Leipzig stelt Rose aan als nieuwe trainer
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft Marco Rose aangesteld als nieuwe trainer. Rose volgt de woensdag ontslagen Domenico Tedesco op en tekent een contract tot juni 2024. Donderdagochtend wordt hij officieel gepresenteerd bij de Duitse club en in de middag zal hij zijn eerste training leiden.
De 45-jarige Duitser neemt Alexander Zicker, Frank Geideck en Marco Kurth mee als assistent-coaches. De clubloze Rose werd eerder al gemeld als mogelijke opvolger van Tedesco. Hij was eerder trainer van Red Bull Salzburg, dat nauw verbonden is met de club uit Leipzig. Rose was het afgelopen seizoen trainer van Borussia Dortmund. Zaterdag neemt hij het in zijn eerste competitieduel als coach van RB Leipzig op tegen zijn oude club.
RB Leipzig besloot woensdag om Tedesco te ontslaan, een dag nadat het team op eigen veld een pijnlijke 4-1-nederlaag had geleden tegen het Oekraïense Sjachtar Donetsk. De 36-jarige Tedesco, die met zijn team het afgelopen seizoen de Duitse beker won, kende al een slechte seizoensstart met slecht 5 punten uit evenzoveel duels.
"We hebben een gezamenlijke verantwoordelijkheid voor RB Leipzig en willen onze doelstellingen bereiken. Daarom zijn wij tot de conclusie gekomen dat wij een nieuwe impuls nodig hebben," meldde algemeen directeur Oliver Mintzlaff in een verklaring. Hij sprak van een zware beslissing.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
17 uur geleden