Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig stelt Rose aan als nieuwe trainer

RB Leipzig stelt Rose aan als nieuwe trainer

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft Marco Rose aangesteld als nieuwe trainer. Rose volgt de woensdag ontslagen Domenico Tedesco op en tekent een contract tot juni 2024. Donderdagochtend wordt hij officieel gepresenteerd bij de Duitse club en in de middag zal hij zijn eerste training leiden.

De 45-jarige Duitser neemt Alexander Zicker, Frank Geideck en Marco Kurth mee als assistent-coaches. De clubloze Rose werd eerder al gemeld als mogelijke opvolger van Tedesco. Hij was eerder trainer van Red Bull Salzburg, dat nauw verbonden is met de club uit Leipzig. Rose was het afgelopen seizoen trainer van Borussia Dortmund. Zaterdag neemt hij het in zijn eerste competitieduel als coach van RB Leipzig op tegen zijn oude club.

RB Leipzig besloot woensdag om Tedesco te ontslaan, een dag nadat het team op eigen veld een pijnlijke 4-1-nederlaag had geleden tegen het Oekraïense Sjachtar Donetsk. De 36-jarige Tedesco, die met zijn team het afgelopen seizoen de Duitse beker won, kende al een slechte seizoensstart met slecht 5 punten uit evenzoveel duels.

"We hebben een gezamenlijke verantwoordelijkheid voor RB Leipzig en willen onze doelstellingen bereiken. Daarom zijn wij tot de conclusie gekomen dat wij een nieuwe impuls nodig hebben," meldde algemeen directeur Oliver Mintzlaff in een verklaring. Hij sprak van een zware beslissing.

Meer uit Voetbal

AZ breekt contract Goes open en verlengt tot medio 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.

1 uur geleden
Fransman Renard nieuwe bondscoach van voetballers Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.

4 uur geleden
Bondscoach Kaapverdië wordt clubcoach in Marokko

BERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.

8 uur geleden
FIFA verwacht geen reactie Infantino op aanhoudende kritiek

ZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.

9 uur geleden
FIFA ontkent belletjes Infantino naar Trump voor steun

ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.

10 uur geleden
Ajax rondt huurovereenkomst met doelman Ter Stegen af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de langverwachte transfer van de Duitse doelman Marc-André ter Stegen afgerond. De 34-jarige keeper van FC Barcelona speelt dit seizoen op huurbasis voor de club uit Amsterdam. Ter Stegen wordt herenigd met trainer Míchel, met wie hij eerder dit jaar samenwerkte bij Girona.

11 uur geleden
Bondscoach Petković vertrekt bij WK-ganger Algerije

ALGIERS (ANP/RTR) - WK-ganger Algerije gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Vladimir Petković vertrekt 'in onderling overleg', ondanks het nieuwe tweejarige contract dat de geboren Bosniër vlak voor het WK tekende. Op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico strandde Algerije in de zestiende finales tegen Zwitserland (0-2).

13 uur geleden