RB Leipzig-spits Werner is te huur
LEIPZIG (ANP/DPA) - Voetbalclub RB Leipzig is bereid aanvaller Timo Werner het komende halfjaar te verhuren. De Duitse club bevestigde aan persbureau DPA een bericht uit de krant Bild.
Werner kampt al het hele seizoen met een gebrek aan vorm en fitheid en is al lang geen basisspeler meer bij de club waarvoor ook Xavi Simons uitkomt. Een vertrek naar een andere club zou hem mogelijk in beeld kunnen houden voor de Duitse ploeg voor het EK van volgend jaar. Werner is 57-voudig international.
"Timo is onze speler. We hebben veel vertrouwen in zijn capaciteiten en waarderen hem enorm als persoon", zei technisch directeur Rouven Schröder van RB Leipzig. "Onze wens is dat hij hier naam maakt, maar we bespreken met hem ook andere opties." Werner (27) is al in verband gebracht met Manchester United, terwijl hij eerder in Engeland uitkwam voor Chelsea. In 2022 keerde hij terug bij Leipzig.
Dit seizoen is de Belg Loïs Openda een vaste waarde voorin bij Leipzig, vaak bijgestaan in de punt van de aanval door Yussuf Poulsen of Benjamin Sesko.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.
55 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft zijn eerste doelpunten gemaakt voor Inter Miami sinds zijn terugkeer van het WK. De 39-jarige Argentijn scoorde twee keer in de gewonnen eerste groepswedstrijd van de Leagues Cup tegen het Mexicaanse Atlético San Luis: 4-2. Messi werd topscorer aller tijden van het toernooi met veertien treffers.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
12 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino Marokko heeft aangeboden de WK-finale van 2030 te mogen organiseren in ruil voor steun. "Het is onwaar en misleidend te beweren dat de FIFA-voorzitter enige belofte over het organiseren van de finale van het WK van 2030 heeft gedaan. Dat besluit zal FIFA pas op een later moment nemen", aldus een voorlichter.
15 uur geleden