RB Leipzig raakt verder achterop bij Bayern door nieuwe nederlaag
SINSHEIM (ANP) - RB Leipzig is door een 4-3-nederlaag bij Hoffenheim verder achteropgeraakt bij koploper Bayern München. Het is voor de ploeg van trainer Marco Rose, waar oud-Feyenoorder Lutsharel Geertruida halverwege het duel inviel, het derde puntenverlies op rij in de Bundesliga.
Al in de negentiende minuut stond het 2-1 voor Leipzig, na een treffer van aanvoerder Willi Orban na een kwartier en vier minuten later het doelpunt van ploeggenoot Antonio Nusa uit Noorwegen. De Tsjech Adam Hlozek maakte tussendoor gelijk. In de tweede helft bezorgden Tom Bischof, Hlozek en Jacob Bruun Larsen de thuisploeg de overwinning.
Bayern gaat aan kop van de Bundesliga met 29 punten uit elf duels, Leipzig volgt met een achterstand van 8 punten.
Achterstand
Kampioen Bayer Leverkusen kwam mede dankzij een hattrick van de Tsjech Patrik Schick thuis tegen Heidenheim terug van een 2-0-achterstand. De ploeg van trainer Xabi Alonso, waar verdediger Jeremie Frimpong vlak voor rust uitviel, neemt na de 5-2-zege de vierde plaats in.
Nummer 5 Borussia Dortmund boekte een overtuigende 4-0-thuiszege op Freiburg. Oranje-international Donyell Malen speelde de hele wedstrijd, landgenoot Jordi Paulina bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
6 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
7 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
7 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
8 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
9 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
10 uur geleden