Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig ontslaat trainer Marsch al na vijf maanden

RB Leipzig ontslaat trainer Marsch al na vijf maanden

LEIPZIG (ANP/DPA) - Jesse Marsch is niet langer de trainer van RB Leipzig. De Duitse voetbalclub heeft de Amerikaan zondag ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de 2-1-nederlaag bij Union Berlin. Leipzig staat slechts elfde in de Bundesliga.

Marsch, die de afgelopen weken ontbrak wegens een coronabesmetting, was pas vijf maanden werkzaam bij de door Red Bull financieel ondersteunde club. De 48-jarige coach volgde afgelopen zomer Julian Nagelsmann op, die vertrok naar Bayern München. Marsch kwam over van Red Bull Salzburg.

Het besluit de samenwerking te beëindigen werd, zo melden beide partijen, in goed overleg genomen. "Het was een moeilijk besluit omdat ik Jesse als mens en als coach hoog heb zitten", zei algemeen directeur Oliver Mintzlaff. "Het is jammer dat de dingen niet zijn gelopen zoals we gehoopt hadden. We hopen op een nieuwe impuls en ik verwacht van de spelersgroep dat de aanwezige kwaliteit vaker wordt getoond dan de afgelopen maanden."

Gezamenlijke conclusie

Marsch had gehoopt de negatieve tendens na een moeizame start te kunnen keren, maar erkende daar niet in te zijn geslaagd. "In een gesprek met Mintzlaff zijn we tot de gezamenlijke conclusie gekomen dat dit besluit nodig is voor de club", aldus de trainer.

Assistent Achim Beierlorzer zit dinsdag op de bank in het groepsduel uit de Champions League met Manchester City. Leipzig, waar oud-Ajacied Brian Brobbey onder contract staat, is nog kansrijk voor de derde plaats en een vervolg in de Europa League. De club gaat op zoek naar een nieuwe trainer.

Meer uit Voetbal

Van Dijk noemt kampioenschap Liverpool 'niet vanzelfsprekend'

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk stelt dat het winnen van het kampioenschap voor Liverpool nooit iets vanzelfsprekends zal zijn. Dat zei de aanvoerder van de club die na een zege (5-1) op Tottenham Hotspur voor de twintigste keer de titel van Engeland veroverde. "Het is speciaal en het is iets dat we niet voor lief nemen. Het was verbazingwekkend vandaag", vertelde de Nederlandse international tegen Sky Sports terwijl zijn trainer Arne Slot en zijn ploeggenoten een ereronde op Anfield liepen.

1 uur geleden
Slot betrekt voorganger Klopp bij landstitel van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) betrok zijn voorganger Jürgen Klopp bij het binnenhalen van de landstitel met FC Liverpool. "Het voelt heel goed, mijn dank gaat uit naar Jürgen Klopp", zei Slot lachend op het veld van Anfield. Slot scandeerde daarna samen met de fans van Liverpool de naam van de Duitse coach. Zoals Klopp vorig jaar de aanhang opdroeg Slot toe te zingen.

1 uur geleden
Slot schaart zich met titel in debuutjaar tot rijtje toptrainers

LIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool stond al met 3-1 voor in de kampioenswedstrijd tegen Tottenham Hotspur en desondanks maakte Arne Slot zich met woeste gebaren druk langs de lijn. Het tekent de Nederlandse succescoach voor wie elk detail tijdens een wedstrijd van belang is. Pas nadat scheidsrechter Thomas Bramall op Anfield voor het laatst had gefloten, verscheen er een brede grijns op het gezicht van Slot. De grijns van een kampioen.

1 uur geleden
Slot maakt Liverpool voor twintigste keer kampioen van Engeland

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) is met FC Liverpool kampioen van Engeland geworden. Hij is de eerste Nederlandse coach die de titel in de Premier League verovert. Liverpool had op Anfield aan een 5-1-overwinning op Tottenham Hotspur meer dan genoeg om het twintigste kampioenschap in de clubgeschiedenis binnen te halen. Nummer 2 Arsenal staat met nog vier wedstrijden te gaan op een onoverbrugbare achterstand van vijftien punten.

2 uur geleden
Almere laat kansen liggen tegen Eagles en ziet degradatie naderen

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft zondag nagelaten om te winnen van Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk kreeg genoeg kansen tegen de bekerwinnaar, maar scoren bleek opnieuw lastig: 0-0. Almere is met 21 doelpunten de minst trefzekere ploeg uit de Eredivisie en ziet degradatie naderen.

2 uur geleden
Steijn voelt zich geen morele winnaar na gelijkspel tegen Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Voor trainer Maurice Steijn zorgde een gelijkspel met Sparta Rotterdam (1-1) tegen zijn oude club Ajax niet voor extra vreugde. "Ik hou er niet van om te zeggen dat ik de morele winnaar ben", zei hij. "Ik ben gewoon blij met dit punt."

3 uur geleden
Spits Weghorst voelt zich klaar voor basisplaats bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst is klaar voor een basisplaats bij Ajax. "De impact van mijn invalbeurt geeft voldoening", zei hij na een gelijkspel van de koploper tegen Sparta Rotterdam. "En dat was geloof ik niet de eerste keer dit seizoen."

3 uur geleden