Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig ontslaat trainer Marsch al na vijf maanden

RB Leipzig ontslaat trainer Marsch al na vijf maanden

LEIPZIG (ANP/DPA) - Jesse Marsch is niet langer de trainer van RB Leipzig. De Duitse voetbalclub heeft de Amerikaan zondag ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de 2-1-nederlaag bij Union Berlin. Leipzig staat slechts elfde in de Bundesliga.

Marsch, die de afgelopen weken ontbrak wegens een coronabesmetting, was pas vijf maanden werkzaam bij de door Red Bull financieel ondersteunde club. De 48-jarige coach volgde afgelopen zomer Julian Nagelsmann op, die vertrok naar Bayern München. Marsch kwam over van Red Bull Salzburg.

Het besluit de samenwerking te beëindigen werd, zo melden beide partijen, in goed overleg genomen. "Het was een moeilijk besluit omdat ik Jesse als mens en als coach hoog heb zitten", zei algemeen directeur Oliver Mintzlaff. "Het is jammer dat de dingen niet zijn gelopen zoals we gehoopt hadden. We hopen op een nieuwe impuls en ik verwacht van de spelersgroep dat de aanwezige kwaliteit vaker wordt getoond dan de afgelopen maanden."

Gezamenlijke conclusie

Marsch had gehoopt de negatieve tendens na een moeizame start te kunnen keren, maar erkende daar niet in te zijn geslaagd. "In een gesprek met Mintzlaff zijn we tot de gezamenlijke conclusie gekomen dat dit besluit nodig is voor de club", aldus de trainer.

Assistent Achim Beierlorzer zit dinsdag op de bank in het groepsduel uit de Champions League met Manchester City. Leipzig, waar oud-Ajacied Brian Brobbey onder contract staat, is nog kansrijk voor de derde plaats en een vervolg in de Europa League. De club gaat op zoek naar een nieuwe trainer.

Meer uit Voetbal

Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

38 minuten geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

1 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

2 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

13 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

14 uur geleden