Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig ontslaat trainer Marsch al na vijf maanden

RB Leipzig ontslaat trainer Marsch al na vijf maanden

LEIPZIG (ANP/DPA) - Jesse Marsch is niet langer de trainer van RB Leipzig. De Duitse voetbalclub heeft de Amerikaan zondag ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de 2-1-nederlaag bij Union Berlin. Leipzig staat slechts elfde in de Bundesliga.

Marsch, die de afgelopen weken ontbrak wegens een coronabesmetting, was pas vijf maanden werkzaam bij de door Red Bull financieel ondersteunde club. De 48-jarige coach volgde afgelopen zomer Julian Nagelsmann op, die vertrok naar Bayern München. Marsch kwam over van Red Bull Salzburg.

Het besluit de samenwerking te beëindigen werd, zo melden beide partijen, in goed overleg genomen. "Het was een moeilijk besluit omdat ik Jesse als mens en als coach hoog heb zitten", zei algemeen directeur Oliver Mintzlaff. "Het is jammer dat de dingen niet zijn gelopen zoals we gehoopt hadden. We hopen op een nieuwe impuls en ik verwacht van de spelersgroep dat de aanwezige kwaliteit vaker wordt getoond dan de afgelopen maanden."

Gezamenlijke conclusie

Marsch had gehoopt de negatieve tendens na een moeizame start te kunnen keren, maar erkende daar niet in te zijn geslaagd. "In een gesprek met Mintzlaff zijn we tot de gezamenlijke conclusie gekomen dat dit besluit nodig is voor de club", aldus de trainer.

Assistent Achim Beierlorzer zit dinsdag op de bank in het groepsduel uit de Champions League met Manchester City. Leipzig, waar oud-Ajacied Brian Brobbey onder contract staat, is nog kansrijk voor de derde plaats en een vervolg in de Europa League. De club gaat op zoek naar een nieuwe trainer.

Meer uit Voetbal

Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

2 uur geleden
Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

3 uur geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

12 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

15 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

16 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

16 uur geleden