RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft aanvaller Xavi Simons definitief overgenomen van Paris Saint-Germain. De Duitse club huurde de 21-jarige international al van de Franse kampioen. Met de overgang is volgens Duitse media 50 miljoen euro gemoeid.
Simons heeft in Leipzig een contract tot en met 30 juni 2027 getekend. De aanvaller speelt al sinds 2023 bij de Bundesligaclub, waar hij vijftien keer scoorde. Hij werd gehuurd van PSG dat hem in 2023 na een jaar bij PSV terughaalde naar Parijs.
"Ik heb steeds gezegd dat ik me heel erg thuisvoel in Leipzig", reageerde Simons op de transfer. "Ik voel me vereerd door de waardering die de club toont. In de komende weken en maanden zal ik er alles aan doen om ons gezamenlijke doel van het halen van Champions League-voetbal voor het zevende jaar op rij te bereiken en om de finale van de Duitse beker te halen. Dat zijn de enige zaken die nu tellen."
Duidelijkheid
"We hebben er lang aan gewerkt om deze transfer, die zowel sportief als financieel geweldig is, tot stand te brengen", zei sportief directeur Marcel Schäfer van Leipzig. "In de afgelopen dagen ontstond er een mogelijkheid en we waren in staat die te benutten. We zijn blij dat we nu duidelijkheid hebben dat Xavi nu onze speler is. Hij heeft laten zien dat RB Leipzig de juiste plaats is voor jonge getalenteerde voetballers. Onze gezamenlijke focus is nu onze doelen te halen in het tweede deel van het seizoen."
RB Leipzig verloor woensdag met 1-0 bij Sturm Graz in de Champions League. De Duitse club eindigde op de ranglijst als 32e en is daarmee uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
18 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden