Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG

RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft aanvaller Xavi Simons definitief overgenomen van Paris Saint-Germain. De Duitse club huurde de 21-jarige international al van de Franse kampioen. Met de overgang is volgens Duitse media 50 miljoen euro gemoeid.

Simons heeft in Leipzig een contract tot en met 30 juni 2027 getekend. De aanvaller speelt al sinds 2023 bij de Bundesligaclub, waar hij vijftien keer scoorde. Hij werd gehuurd van PSG dat hem in 2023 na een jaar bij PSV terughaalde naar Parijs.

"Ik heb steeds gezegd dat ik me heel erg thuisvoel in Leipzig", reageerde Simons op de transfer. "Ik voel me vereerd door de waardering die de club toont. In de komende weken en maanden zal ik er alles aan doen om ons gezamenlijke doel van het halen van Champions League-voetbal voor het zevende jaar op rij te bereiken en om de finale van de Duitse beker te halen. Dat zijn de enige zaken die nu tellen."

Duidelijkheid

"We hebben er lang aan gewerkt om deze transfer, die zowel sportief als financieel geweldig is, tot stand te brengen", zei sportief directeur Marcel Schäfer van Leipzig. "In de afgelopen dagen ontstond er een mogelijkheid en we waren in staat die te benutten. We zijn blij dat we nu duidelijkheid hebben dat Xavi nu onze speler is. Hij heeft laten zien dat RB Leipzig de juiste plaats is voor jonge getalenteerde voetballers. Onze gezamenlijke focus is nu onze doelen te halen in het tweede deel van het seizoen."

RB Leipzig verloor woensdag met 1-0 bij Sturm Graz in de Champions League. De Duitse club eindigde op de ranglijst als 32e en is daarmee uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

1 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

2 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

2 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

3 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

3 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

9 uur geleden