RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft aanvaller Xavi Simons definitief overgenomen van Paris Saint-Germain. De Duitse club huurde de 21-jarige international al van de Franse kampioen. Met de overgang is volgens Duitse media 50 miljoen euro gemoeid.
Simons heeft in Leipzig een contract tot en met 30 juni 2027 getekend. De aanvaller speelt al sinds 2023 bij de Bundesligaclub, waar hij vijftien keer scoorde. Hij werd gehuurd van PSG dat hem in 2023 na een jaar bij PSV terughaalde naar Parijs.
"Ik heb steeds gezegd dat ik me heel erg thuisvoel in Leipzig", reageerde Simons op de transfer. "Ik voel me vereerd door de waardering die de club toont. In de komende weken en maanden zal ik er alles aan doen om ons gezamenlijke doel van het halen van Champions League-voetbal voor het zevende jaar op rij te bereiken en om de finale van de Duitse beker te halen. Dat zijn de enige zaken die nu tellen."
Duidelijkheid
"We hebben er lang aan gewerkt om deze transfer, die zowel sportief als financieel geweldig is, tot stand te brengen", zei sportief directeur Marcel Schäfer van Leipzig. "In de afgelopen dagen ontstond er een mogelijkheid en we waren in staat die te benutten. We zijn blij dat we nu duidelijkheid hebben dat Xavi nu onze speler is. Hij heeft laten zien dat RB Leipzig de juiste plaats is voor jonge getalenteerde voetballers. Onze gezamenlijke focus is nu onze doelen te halen in het tweede deel van het seizoen."
RB Leipzig verloor woensdag met 1-0 bij Sturm Graz in de Champions League. De Duitse club eindigde op de ranglijst als 32e en is daarmee uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel tegen Benin afscheid van de nationale ploeg.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.
6 uur geledenSPLIT (ANP) - Kroatië heeft zich na de pijnlijke 7-0-nederlaag tegen Engeland in de Nations League gerevancheerd met een goed optreden tegen wereldkampioen Spanje. Het stond in Split lang 1-1, maar Mikel Merino bezorgde Spanje in de slotfase toch de zege: 1-2.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese voetbalvedette Cristiano Ronaldo keert het nationale elftal nog niet de rug toe. Hij blijft beschikbaar, laat hij weten in een uitgebreide verklaring die door Portugese media werd verspreid.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
13 uur geleden