Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG

RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft aanvaller Xavi Simons definitief overgenomen van Paris Saint-Germain. De Duitse club huurde de 21-jarige international al van de Franse kampioen. Met de overgang is volgens Duitse media 50 miljoen euro gemoeid.

Simons heeft in Leipzig een contract tot en met 30 juni 2027 getekend. De aanvaller speelt al sinds 2023 bij de Bundesligaclub, waar hij vijftien keer scoorde. Hij werd gehuurd van PSG dat hem in 2023 na een jaar bij PSV terughaalde naar Parijs.

"Ik heb steeds gezegd dat ik me heel erg thuisvoel in Leipzig", reageerde Simons op de transfer. "Ik voel me vereerd door de waardering die de club toont. In de komende weken en maanden zal ik er alles aan doen om ons gezamenlijke doel van het halen van Champions League-voetbal voor het zevende jaar op rij te bereiken en om de finale van de Duitse beker te halen. Dat zijn de enige zaken die nu tellen."

Duidelijkheid

"We hebben er lang aan gewerkt om deze transfer, die zowel sportief als financieel geweldig is, tot stand te brengen", zei sportief directeur Marcel Schäfer van Leipzig. "In de afgelopen dagen ontstond er een mogelijkheid en we waren in staat die te benutten. We zijn blij dat we nu duidelijkheid hebben dat Xavi nu onze speler is. Hij heeft laten zien dat RB Leipzig de juiste plaats is voor jonge getalenteerde voetballers. Onze gezamenlijke focus is nu onze doelen te halen in het tweede deel van het seizoen."

RB Leipzig verloor woensdag met 1-0 bij Sturm Graz in de Champions League. De Duitse club eindigde op de ranglijst als 32e en is daarmee uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Marokko en Brazilië spelen gelijk, eerste WK-goal PSV'er Saibari

EAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.

34 minuten geleden
Herstelde Verbruggen verdedigt doel van Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.

44 minuten geleden
Koeman: Depay is fit voor basisplaats tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Memphis Depay is voldoende fit voor een basisplaats in het eerste duel op het WK tegen Japan. Dat vertelde Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.

48 minuten geleden
Itakura verwacht dat Japan klaar is voor duel met Oranje

ARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."

2 uur geleden
PSV'er Saibari in basis Marokko tegen Brazilië op WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.

2 uur geleden
Qatar maakt in blessuretijd gelijk tegen sterker Zwitserland

SAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.

3 uur geleden
Coach Rangnick verlengt kort voor eerste WK-duel bij Oostenrijk

WENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.

5 uur geleden