RB Leipzig neemt aanvaller Simons definitief over van PSG
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft aanvaller Xavi Simons definitief overgenomen van Paris Saint-Germain. De Duitse club huurde de 21-jarige international al van de Franse kampioen. Met de overgang is volgens Duitse media 50 miljoen euro gemoeid.
Simons heeft in Leipzig een contract tot en met 30 juni 2027 getekend. De aanvaller speelt al sinds 2023 bij de Bundesligaclub, waar hij vijftien keer scoorde. Hij werd gehuurd van PSG dat hem in 2023 na een jaar bij PSV terughaalde naar Parijs.
"Ik heb steeds gezegd dat ik me heel erg thuisvoel in Leipzig", reageerde Simons op de transfer. "Ik voel me vereerd door de waardering die de club toont. In de komende weken en maanden zal ik er alles aan doen om ons gezamenlijke doel van het halen van Champions League-voetbal voor het zevende jaar op rij te bereiken en om de finale van de Duitse beker te halen. Dat zijn de enige zaken die nu tellen."
Duidelijkheid
"We hebben er lang aan gewerkt om deze transfer, die zowel sportief als financieel geweldig is, tot stand te brengen", zei sportief directeur Marcel Schäfer van Leipzig. "In de afgelopen dagen ontstond er een mogelijkheid en we waren in staat die te benutten. We zijn blij dat we nu duidelijkheid hebben dat Xavi nu onze speler is. Hij heeft laten zien dat RB Leipzig de juiste plaats is voor jonge getalenteerde voetballers. Onze gezamenlijke focus is nu onze doelen te halen in het tweede deel van het seizoen."
RB Leipzig verloor woensdag met 1-0 bij Sturm Graz in de Champions League. De Duitse club eindigde op de ranglijst als 32e en is daarmee uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
9 uur geleden