
RB Leipzig nadert Bayern München na zege op Bielefeld
BIELEFELD (ANP) - RB Leipzig is koploper Bayern München in de Duitse Bundesliga weer genaderd tot op een punt. De ploeg van coach Julian Nagelsmann won met 1-0 bij Arminia Bielefeld en heeft nu 57 punten. Bayern, dat zaterdag VfB Stuttgart ontvangt, heeft 58 punten.
Bielefeld wist Leipzig vooral dankzij doelman Stefan Ortega in de eerste helft op 0-0 te houden. De keeper bracht redding op schoten van Emil Forsberg en Dani Olmo. Marcel Sabitzer maakte vlak na rust het enige doelpunt. De aanvoerder van RB Leipzig schoot op aangeven van Olmo binnen.
Bij Leipzig bleef Justin Kluivert op de bank. Bielefeld startte met Michel Vlap in de basis. De aanvaller werd in de tweede helft gewisseld. Mike van der Hoorn bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Dean Huijsen is dicht bij een transfer naar Real Madrid. De Spaanse topclub is bereid bijna 60 miljoen euro voor de verdediger te betalen. Dat is volgens de BBC de afkoopsom die de in Amsterdam geboren international van Spanje in zijn contract bij Bournemouth heeft laten opnemen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van twee wedstrijden schorsing (plus één voorwaardelijk) voor Luciano Valente. De middenvelder kreeg in de slotfase van het thuisduel met Ajax (2-2) een rode kaart na een sliding met twee benen op Jordan Henderson.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-aanvaller Taiwo Awoniyi is ontwaakt uit zijn kunstmatige coma, meldt de BBC. Die was volgens de Britse omroep nodig om zijn hartslag te reguleren na een eerste operatie. De Nigeriaanse international zou bij zijn botsing tegen een doelpaal zondag in het competitieduel met Leicester City (2-2) een geperforeerde darm hebben opgelopen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal start een vooronderzoek naar FC Groningen-doelman Etienne Vaessen voor zijn rol in het opstootje na afloop van het thuisduel met Ajax woensdag (2-2). "De aanklager heeft op tv-beelden waargenomen dat Vaessen herhaaldelijk op agressieve wijze de confrontatie zoekt met spelers en/of stafleden van Ajax en hij een speler of staflid van Ajax, die op de grond zit, slaat", meldt een woordvoerder.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB stopt met het publiceren van de voorlopige selectie voor het Nederlands elftal. Deze lijsten met spelers zijn volgens de voetbalbond "steeds vaker een momentopname die - door blessures, vorm, fitheid of andere omstandigheden - kort na publicatie alweer (deels) achterhaald zijn". Ook wil de bond "meer nadruk leggen op de spelers die uiteindelijk daadwerkelijk een uitnodiging ontvangen".
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het kampioensfeest van FC Barcelona met minimaal een dag uitgesteld. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti nam diep in blessuretijd afstand van Real Mallorca: 2-1. Oranje-international Frenkie de Jong en Barcelona verzekeren zich donderdag bij een zege op Espanyol op eigen kracht van de 28e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenROME (ANP) - Sam Beukema en Thijs Dallinga hebben met Bologna de Italiaanse beker gewonnen. In de finale in Rome was het elftal van trainer Vincenzo Italiano met 1-0 te sterk voor AC Milan. Dan Ndoye maakte in de 53e minuut het doelpunt.
14 uur geleden