RB Leipzig na ruime zege halvefinalist in DFB Pokal
HANNOVER (ANP) - RB Leipzig heeft woensdag op overtuigende wijze de halve finales bereikt in de strijd om de DFB Pokal, het Duitse bekertoernooi. Op bezoek bij tweedeklasser Hannover 96 bleek de Bundesligaclub veel te sterk: 0-4.
Leipzig leidde na 22 minuten al met 2-0, beide keren kwam het doelpunt van de voet van Christopher Nkunku. De Fransman stond twee keer aan het eind van een razendsnel uitgevoerde counter. Bij zijn tweede treffer omspeelde hij doelman Ron-Robert Zieler en kapte hij verdediger Marcel Franke uit. Na rust bleef het niveauverschil zichtbaar. Dat uitte zich in doelpunten van Konrad Laimer en André Silva. Bij de thuisclub voetbalde de van Feyenoord gehuurde Mark Diemers alleen de eerste helft mee.
Bij de laatste vier van het toernooi om de DFB Pokal zit nog één club uit de Tweede Bundesliga. Hamburger SV versloeg op eigen veld Karlsruher SC, dat eveneens op het tweede niveau uitkomt. Het duel was na de reguliere 90 minuten in 2-2 geëindigd, met dank aan de gelijkmaker van HSV'er Robert Glatzel in de extra tijd. Nadat er in de verlenging niet meer was gescoord waren strafschoppen nodig. Die nam HSV, waar Ludovit Reis (ex-FC Groningen) invaller was, beter: 3-2. Ex-Ajacied Ricardo van Rhijn kwam bij Karlsruhe in de slotminuut in het veld en miste vanaf 11 meter.
Dinsdag kwalificeerde Union Berlin zich al, woensdag volgt nog de laatste kwartfinale tussen VfL Bochum en SC Freiburg.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
6 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
13 uur geleden