RB Leipzig na ruime zege halvefinalist in DFB Pokal
HANNOVER (ANP) - RB Leipzig heeft woensdag op overtuigende wijze de halve finales bereikt in de strijd om de DFB Pokal, het Duitse bekertoernooi. Op bezoek bij tweedeklasser Hannover 96 bleek de Bundesligaclub veel te sterk: 0-4.
Leipzig leidde na 22 minuten al met 2-0, beide keren kwam het doelpunt van de voet van Christopher Nkunku. De Fransman stond twee keer aan het eind van een razendsnel uitgevoerde counter. Bij zijn tweede treffer omspeelde hij doelman Ron-Robert Zieler en kapte hij verdediger Marcel Franke uit. Na rust bleef het niveauverschil zichtbaar. Dat uitte zich in doelpunten van Konrad Laimer en André Silva. Bij de thuisclub voetbalde de van Feyenoord gehuurde Mark Diemers alleen de eerste helft mee.
Bij de laatste vier van het toernooi om de DFB Pokal zit nog één club uit de Tweede Bundesliga. Hamburger SV versloeg op eigen veld Karlsruher SC, dat eveneens op het tweede niveau uitkomt. Het duel was na de reguliere 90 minuten in 2-2 geëindigd, met dank aan de gelijkmaker van HSV'er Robert Glatzel in de extra tijd. Nadat er in de verlenging niet meer was gescoord waren strafschoppen nodig. Die nam HSV, waar Ludovit Reis (ex-FC Groningen) invaller was, beter: 3-2. Ex-Ajacied Ricardo van Rhijn kwam bij Karlsruhe in de slotminuut in het veld en miste vanaf 11 meter.
Dinsdag kwalificeerde Union Berlin zich al, woensdag volgt nog de laatste kwartfinale tussen VfL Bochum en SC Freiburg.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
21 uur geleden