RB Leipzig na ruime zege halvefinalist in DFB Pokal
HANNOVER (ANP) - RB Leipzig heeft woensdag op overtuigende wijze de halve finales bereikt in de strijd om de DFB Pokal, het Duitse bekertoernooi. Op bezoek bij tweedeklasser Hannover 96 bleek de Bundesligaclub veel te sterk: 0-4.
Leipzig leidde na 22 minuten al met 2-0, beide keren kwam het doelpunt van de voet van Christopher Nkunku. De Fransman stond twee keer aan het eind van een razendsnel uitgevoerde counter. Bij zijn tweede treffer omspeelde hij doelman Ron-Robert Zieler en kapte hij verdediger Marcel Franke uit. Na rust bleef het niveauverschil zichtbaar. Dat uitte zich in doelpunten van Konrad Laimer en André Silva. Bij de thuisclub voetbalde de van Feyenoord gehuurde Mark Diemers alleen de eerste helft mee.
Bij de laatste vier van het toernooi om de DFB Pokal zit nog één club uit de Tweede Bundesliga. Hamburger SV versloeg op eigen veld Karlsruher SC, dat eveneens op het tweede niveau uitkomt. Het duel was na de reguliere 90 minuten in 2-2 geëindigd, met dank aan de gelijkmaker van HSV'er Robert Glatzel in de extra tijd. Nadat er in de verlenging niet meer was gescoord waren strafschoppen nodig. Die nam HSV, waar Ludovit Reis (ex-FC Groningen) invaller was, beter: 3-2. Ex-Ajacied Ricardo van Rhijn kwam bij Karlsruhe in de slotminuut in het veld en miste vanaf 11 meter.
Dinsdag kwalificeerde Union Berlin zich al, woensdag volgt nog de laatste kwartfinale tussen VfL Bochum en SC Freiburg.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
11 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
15 uur geleden