
RB Leipzig mist mogelijk aanvoerder in topper na stamceldonatie
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig mist zaterdag mogelijk aanvoerder Willi Orban in de topper in de Bundesliga tegen Union Berlin. De reden is dat Orban woensdag in Dresden stamcellen doneert. Zo bevestigde zijn club na berichtgeving in Bild. Sinds afgelopen zaterdag krijgt hij voorbereidende injecties. Bij zo'n ingreep wordt aangeraden tot tien dagen niet te sporten.
Orban (30) staat sinds 2017 geregistreerd in de database van het Duitse beenmergdonorcentrum. Spelers van de huidige nummer 4 van de Bundesliga schreven zich destijds in als onderdeel van een campagne. Orban gaf in Bild aan nooit te hebben getwijfeld. "Dit is een kans om met heel weinig moeite een mensenleven te redden. Ik hoop dat ik zo kan helpen om mijn ontvanger volledig te laten genezen. Natuurlijk mis ik nu waarschijnlijk de wedstrijd tegen Union Berlin, maar dat is van secundair belang. Wie mij kent, weet dat ik er alles aan zal doen om zo snel mogelijk opnieuw bij de ploeg te komen", aldus Orban.
Met Union Berlin treft Leipzig zaterdag de nummer 2 van de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis zit niet in de wedstrijdselectie van Ajax voor de thuiswedstrijd tegen Internazionale van woensdag in de Champions League. "Hij gaat het niet redden, Steven heeft wat spierklachten en is niet fit genoeg om te kunnen spelen", zei trainer John Heitinga op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink (38) gaat bouwen aan een Nederlands elftal "dat moeilijker te verslaan moet zijn". "Vooral in verdedigend opzicht is winst te behalen", zei de nieuwe bondscoach van de vrouwen bij zijn presentatie drie weken na zijn aanstelling aan de media in Zeist. Veurink is de opvolger van Andries Jonker wiens contract na het EK niet werd verlengd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis moet de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League vermoedelijk aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige aanvaller ontbrak dinsdag op de laatste training voor het duel met de Italianen wegens fysieke klachten.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Atlético Madrid mist woensdag in de uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League Julián Álvarez. De Spaanse club meldt dat de Argentijnse aanvaller niet fit is nadat hij zaterdag in het competitieduel met Villarreal (2-0) halverwege was uitgevallen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Feyenoord hoeft aanvaller Anis Hadj Moussa maar één duel te missen naar aanleiding van zijn rode kaart van zaterdag in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0). Feyenoord en Hadj Moussa gingen niet akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, die pleitte voor een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
20 uur geleden