RB Leipzig klopt Celtic in Champions League
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de eerste overwinning in de groepsfase van de Champions League binnen. De Duitsers wonnen in eigen huis met 3-1 van Celtic uit Schotland.
Leipzig komt door de zege op 3 punten in groep F. Celtic blijft staan op 1 punt. In dezelfde groep speelt Real Madrid, dat al twee keer won, later woensdag thuis tegen Sjachtar Donetsk. De Oekraïners staan op 4 punten.
Christopher Nkunku had de Duitsers in de eerste helft op voorsprong gebracht. Vlak na de rust kwamen de Schotten echter op gelijke hoogte. Na balverlies van Timo Werner werd Kyogo Furuhashi de diepte ingestuurd en die legde goed af op Jota die koel afrondde. Door een fout van doelman Joe Hart kon Leipzig op 2-1 komen. Die speelde de bal recht in de voeten bij Dominik Szoboszlai die voorgaf op André Silva. De Portugees tikte beheerst binnen. Na een snelle omschakeling scoorde Silva nog een keer nadat hij na een lange pass van Nkunku de bal fraai had gekregen van Mohamed Simakan.
Blessure
Bij Leipzig moest doelman Peter Gulacsi al in de 13e minuut gewisseld worden na een blessure aan de knie. De keeper werd vervangen door Janis Blaswich.
In groep E won RB Salzburg in Oostenrijk met 1-0 van Dinamo Zagreb. Noah Okafor maakte het doelpunt uit een strafschop na een overtreding van Sadegh Moharrami.
Salzburg komt door de zege op 5 punten. Zagreb blijft staan op 3 punten. Chelsea dat onderaan staat met 1 punt ontvangt woensdagavond AC Milan dat 4 punten heeft.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
7 uur geleden