RB Leipzig klopt Celtic in Champions League
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de eerste overwinning in de groepsfase van de Champions League binnen. De Duitsers wonnen in eigen huis met 3-1 van Celtic uit Schotland.
Leipzig komt door de zege op 3 punten in groep F. Celtic blijft staan op 1 punt. In dezelfde groep speelt Real Madrid, dat al twee keer won, later woensdag thuis tegen Sjachtar Donetsk. De Oekraïners staan op 4 punten.
Christopher Nkunku had de Duitsers in de eerste helft op voorsprong gebracht. Vlak na de rust kwamen de Schotten echter op gelijke hoogte. Na balverlies van Timo Werner werd Kyogo Furuhashi de diepte ingestuurd en die legde goed af op Jota die koel afrondde. Door een fout van doelman Joe Hart kon Leipzig op 2-1 komen. Die speelde de bal recht in de voeten bij Dominik Szoboszlai die voorgaf op André Silva. De Portugees tikte beheerst binnen. Na een snelle omschakeling scoorde Silva nog een keer nadat hij na een lange pass van Nkunku de bal fraai had gekregen van Mohamed Simakan.
Blessure
Bij Leipzig moest doelman Peter Gulacsi al in de 13e minuut gewisseld worden na een blessure aan de knie. De keeper werd vervangen door Janis Blaswich.
In groep E won RB Salzburg in Oostenrijk met 1-0 van Dinamo Zagreb. Noah Okafor maakte het doelpunt uit een strafschop na een overtreding van Sadegh Moharrami.
Salzburg komt door de zege op 5 punten. Zagreb blijft staan op 3 punten. Chelsea dat onderaan staat met 1 punt ontvangt woensdagavond AC Milan dat 4 punten heeft.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden