RB Leipzig houdt met zege zicht op derde plaats in Bundesliga
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig blijft in het spoor van Stuttgart en Borussia Dortmund in de strijd om de derde en vierde plaats in de Bundesliga. De ploeg van Xavi Simons won met 2-0 van Union Berlin.
Leipzig staat vijfde met 36 punten. Dat is er 1 minder dan Dortmund en 4 minder dan Stuttgart. Bayer Leverkusen gaat in de Duitse competitie aan de leiding met 52 punten, 2 meer dan titelverdediger Bayern München. Ook de plaatsen drie en vier geven recht op deelname aan de Champions League.
Loïs Openda opende de score in de 11e minuut door uit de rebound raak te schieten bij een vrije trap van Simons. Aan het begin van de tweede helft kopte Benjamin Sesko op aangeven van David Raum de 2-0 binnen. Simons zag in blessuretijd nog een schot via de vingers van doelman Alexander Schwolow op de lat verdwijnen.
Bij Union, dat met 17 punten op de vijftiende plaats strijdt tegen degradatie, begon de van PSV overgenomen Yorbe Vertessen in de basis. Zijn medespeler Christopher Trimmel kreeg in de tweede helft nog rood na een overtreding.
Meer uit Voetbal
LEICESTER (ANP) - Trainer Ruud van Nistelrooij is geschrokken van het spel van Leicester City in het verloren thuisduel met Crystal Palace (0-2). "Dit is wel een grote klap", erkende hij op een persconferentie. "We zitten denk ik nu op het dieptepunt van mijn periode hier. We hadden hoge verwachtingen van deze wedstrijd. Daarom zijn we ook zo teleurgesteld."
2 uur geledenRIJNSBURG (ANP) - Quinten Timber en Hwang In-beom missen zaterdag waarschijnlijk ook nog de uitwedstrijd van Feyenoord tegen Willem II. "Ik denk nog niet dat ze dan al klaar zijn", zei trainer Brian Priske na een bekerzege op Rijnsburgse Boys (1-4). "Voor de Champions League is het nog even afwachten."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de spanning in de strijd om de Engelse landstitel wat verder teruggebracht. De Londenaren versloegen stadgenoot Tottenham Hotspur na een achterstand met 2-1 en profiteerden daarmee optimaal van het puntenverlies van koploper Liverpool dinsdag tegen Nottingham Forest (1-1).
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft punten verspeeld in de strijd om de koppositie in Italië. De ploeg van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Bologna en raakte daardoor iets achterop bij koploper Napoli. Het verschil bedraagt 3 punten, al heeft Inter een wedstrijd minder gespeeld.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een duidelijke zege van 5-0 op het laaggeklasseerde Hoffenheim. De formatie van coach Vincent Kompany kwam op 42 punten na zeventien duels en passeerde de grens van vijftig doelpunten in de competitie.
12 uur geledenLEICESTER (ANP) - De problemen voor Leicester City en trainer Ruud van Nistelrooij in de Premier League beginnen steeds grotere vormen aan te nemen. Tegen Crystal Palace leed de landskampioen van 2016 alweer de zesde nederlaag op rij: 0-2.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Winteraanwinst Sébastien Haller heeft FC Utrecht aan een plek in de kwartfinales van de KNVB-beker geholpen. De spits maakte de doelpunten voor Utrecht, dat met 2-1 won van RKC Waalwijk.
12 uur geleden