RB Leipzig houdt met zege zicht op derde plaats in Bundesliga
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig blijft in het spoor van Stuttgart en Borussia Dortmund in de strijd om de derde en vierde plaats in de Bundesliga. De ploeg van Xavi Simons won met 2-0 van Union Berlin.
Leipzig staat vijfde met 36 punten. Dat is er 1 minder dan Dortmund en 4 minder dan Stuttgart. Bayer Leverkusen gaat in de Duitse competitie aan de leiding met 52 punten, 2 meer dan titelverdediger Bayern München. Ook de plaatsen drie en vier geven recht op deelname aan de Champions League.
Loïs Openda opende de score in de 11e minuut door uit de rebound raak te schieten bij een vrije trap van Simons. Aan het begin van de tweede helft kopte Benjamin Sesko op aangeven van David Raum de 2-0 binnen. Simons zag in blessuretijd nog een schot via de vingers van doelman Alexander Schwolow op de lat verdwijnen.
Bij Union, dat met 17 punten op de vijftiende plaats strijdt tegen degradatie, begon de van PSV overgenomen Yorbe Vertessen in de basis. Zijn medespeler Christopher Trimmel kreeg in de tweede helft nog rood na een overtreding.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
6 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
13 uur geleden