RB Leipzig houdt met zege zicht op derde plaats in Bundesliga
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig blijft in het spoor van Stuttgart en Borussia Dortmund in de strijd om de derde en vierde plaats in de Bundesliga. De ploeg van Xavi Simons won met 2-0 van Union Berlin.
Leipzig staat vijfde met 36 punten. Dat is er 1 minder dan Dortmund en 4 minder dan Stuttgart. Bayer Leverkusen gaat in de Duitse competitie aan de leiding met 52 punten, 2 meer dan titelverdediger Bayern München. Ook de plaatsen drie en vier geven recht op deelname aan de Champions League.
Loïs Openda opende de score in de 11e minuut door uit de rebound raak te schieten bij een vrije trap van Simons. Aan het begin van de tweede helft kopte Benjamin Sesko op aangeven van David Raum de 2-0 binnen. Simons zag in blessuretijd nog een schot via de vingers van doelman Alexander Schwolow op de lat verdwijnen.
Bij Union, dat met 17 punten op de vijftiende plaats strijdt tegen degradatie, begon de van PSV overgenomen Yorbe Vertessen in de basis. Zijn medespeler Christopher Trimmel kreeg in de tweede helft nog rood na een overtreding.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
10 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
14 uur geleden