RB Leipzig houdt met zege zicht op derde plaats in Bundesliga
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig blijft in het spoor van Stuttgart en Borussia Dortmund in de strijd om de derde en vierde plaats in de Bundesliga. De ploeg van Xavi Simons won met 2-0 van Union Berlin.
Leipzig staat vijfde met 36 punten. Dat is er 1 minder dan Dortmund en 4 minder dan Stuttgart. Bayer Leverkusen gaat in de Duitse competitie aan de leiding met 52 punten, 2 meer dan titelverdediger Bayern München. Ook de plaatsen drie en vier geven recht op deelname aan de Champions League.
Loïs Openda opende de score in de 11e minuut door uit de rebound raak te schieten bij een vrije trap van Simons. Aan het begin van de tweede helft kopte Benjamin Sesko op aangeven van David Raum de 2-0 binnen. Simons zag in blessuretijd nog een schot via de vingers van doelman Alexander Schwolow op de lat verdwijnen.
Bij Union, dat met 17 punten op de vijftiende plaats strijdt tegen degradatie, begon de van PSV overgenomen Yorbe Vertessen in de basis. Zijn medespeler Christopher Trimmel kreeg in de tweede helft nog rood na een overtreding.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
8 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
12 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
14 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
15 uur geleden