RB Leipzig hoopt nog op langer verblijf van huurling Simons
LEIPZIG (ANP/DPA) - Technisch directeur Rouven Schröder van RB Leipzig heeft de hoop nog niet opgegeven dat huurling Xavi Simons van Paris Saint-Germain nog een jaar bij de Duitse club speelt. "Xavi gaat in eerste instantie terug. We willen graag na het seizoen gesprekken starten om te kijken of er een mogelijkheid is", zei Schröder.
Schröder beseft dat kwalificatie voor de Champions League van het volgende seizoen cruciaal is voor een eventuele nieuwe huurperiode van de Oranje-international. "Het verbetert onze basis als we spelers dit podium kunnen aanbieden", verklaarde de technisch directeur bij de Bild-podcast Stammplatz. "Bij Xavi is dat natuurlijk noodzakelijk, maar ook bij Dani Olmo."
Olmo, die nog een contract tot de zomer van 2027 heeft, zou bij een eventuele transfer ongeveer 60 miljoen euro moeten opbrengen. Maar zelfs met dat bedrag is een definitieve aankoop van Simons niet te realiseren, denkt Schröder. "Nee, dat is niet realistisch", aldus de directeur.
Leipzig staat op dit moment op de vijfde plaats van de Bundesliga, 1 punt achter Borussia Dortmund. De eerste vier ploegen plaatsen zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden