RB Leipzig heeft vliegtuigtrap nodig voor reserves
LEIPZIG (ANP) - De Duitse voetbalclub RB Leipzig heeft een vliegtuigtrap in het stadion laten plaatsen om te voldoen aan een van de vele voorschriften die gelden bij de hervatting van de Bundesliga. Aangezien ook op de reservebank iedereen onderling minimaal 1,5 meter afstand moet houden, worden heel wat wisselspelers en stafleden naar de achterliggende tribune verwezen. Daar zit in het stadion van Leipzig echter een hoogteverschil van 3 meter tussen.
De club riep daarom de hulp in van vliegveld Leipzig-Halle. "Bijzondere situaties vragen om bijzondere oplossingen. Wij helpen graag", zei een woordvoerder van het vliegveld. Met een trailer werd een vliegtuigtrap afgeleverd bij de Red Bull Arena. De trap komt naast de dug-out te staan, waarin behalve hoofdtrainer Julian Nagelsmann alleen zijn assistenten, de clubarts en wat fysiotherapeuten plaatsnemen. De reserves en de rest van de staf zit 3 meter hoger op de tribune.
RB Leipzig, de nummer 3 van de Bundesliga, neemt het vanaf 15.30 uur in een verder lege Red Bull Arena op tegen SC Freiburg. "Blijf alsjeblieft thuis en moedig ons vanaf je balkon aan, wellicht horen we jullie in het stadion", zei Nagelsmann in een videoboodschap aan de fans.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
58 minuten geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
14 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
14 uur geleden