RB Leipzig-coach Rose houdt hoop op langer verblijf Simons
LEIPZIG (ANP/DPA) - RB Leipzig-coach Marco Rose blijft hopen op een langer verblijf van Xavi Simons bij de Duitse topclub, die de Nederlandse international afgelopen seizoen huurde van Paris Saint-Germain. De toekomst van de 21-jarige Simons is nog onzeker. Een vertrek bij PSG lijkt aanstaande.
"Ik ben nog steeds optimistisch dat we onze topspelers hier kunnen houden, omdat ze hier willen blijven, omdat ze weten wat ze aan Leipzig hebben, omdat ze hier goede vooruitgang hebben geboekt", zei Rose na de 1-0 overwinning in de oefenwedstrijd tegen SV Babelsberg.
Hij heeft regelmatig contact met Simons. "Xavi zei tijdens ons laatste telefoongesprek tegen me: 'Coach, het gaat goed met me, ik ga nu op vakantie en ik zet ook mijn mobiele telefoon uit.' En sindsdien heb ik niets meer gehoord", aldus Rose.
"We hopen dat hij terugkomt", vervolgde de trainer. "Op de een of andere manier is hij nog steeds een van ons. Voor mij is Xavi een speler van RB Leipzig, wat er ook gebeurt."
Simons stond op het afgelopen EK voetbal veelal in de basis bij het Nederlands elftal en maakte in de verloren halve finale tegen Engeland de 1-0. De aanvallende middenvelder zou ook in de belangstelling staan van onder meer Bayern München.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
7 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden