RB Leipzig-coach Rose houdt hoop op langer verblijf Simons
LEIPZIG (ANP/DPA) - RB Leipzig-coach Marco Rose blijft hopen op een langer verblijf van Xavi Simons bij de Duitse topclub, die de Nederlandse international afgelopen seizoen huurde van Paris Saint-Germain. De toekomst van de 21-jarige Simons is nog onzeker. Een vertrek bij PSG lijkt aanstaande.
"Ik ben nog steeds optimistisch dat we onze topspelers hier kunnen houden, omdat ze hier willen blijven, omdat ze weten wat ze aan Leipzig hebben, omdat ze hier goede vooruitgang hebben geboekt", zei Rose na de 1-0 overwinning in de oefenwedstrijd tegen SV Babelsberg.
Hij heeft regelmatig contact met Simons. "Xavi zei tijdens ons laatste telefoongesprek tegen me: 'Coach, het gaat goed met me, ik ga nu op vakantie en ik zet ook mijn mobiele telefoon uit.' En sindsdien heb ik niets meer gehoord", aldus Rose.
"We hopen dat hij terugkomt", vervolgde de trainer. "Op de een of andere manier is hij nog steeds een van ons. Voor mij is Xavi een speler van RB Leipzig, wat er ook gebeurt."
Simons stond op het afgelopen EK voetbal veelal in de basis bij het Nederlands elftal en maakte in de verloren halve finale tegen Engeland de 1-0. De aanvallende middenvelder zou ook in de belangstelling staan van onder meer Bayern München.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
1 dag geleden