RB Leipzig-coach Rose houdt hoop op langer verblijf Simons
LEIPZIG (ANP/DPA) - RB Leipzig-coach Marco Rose blijft hopen op een langer verblijf van Xavi Simons bij de Duitse topclub, die de Nederlandse international afgelopen seizoen huurde van Paris Saint-Germain. De toekomst van de 21-jarige Simons is nog onzeker. Een vertrek bij PSG lijkt aanstaande.
"Ik ben nog steeds optimistisch dat we onze topspelers hier kunnen houden, omdat ze hier willen blijven, omdat ze weten wat ze aan Leipzig hebben, omdat ze hier goede vooruitgang hebben geboekt", zei Rose na de 1-0 overwinning in de oefenwedstrijd tegen SV Babelsberg.
Hij heeft regelmatig contact met Simons. "Xavi zei tijdens ons laatste telefoongesprek tegen me: 'Coach, het gaat goed met me, ik ga nu op vakantie en ik zet ook mijn mobiele telefoon uit.' En sindsdien heb ik niets meer gehoord", aldus Rose.
"We hopen dat hij terugkomt", vervolgde de trainer. "Op de een of andere manier is hij nog steeds een van ons. Voor mij is Xavi een speler van RB Leipzig, wat er ook gebeurt."
Simons stond op het afgelopen EK voetbal veelal in de basis bij het Nederlands elftal en maakte in de verloren halve finale tegen Engeland de 1-0. De aanvallende middenvelder zou ook in de belangstelling staan van onder meer Bayern München.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
37 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
18 uur geleden