RB Leipzig blijft bij Augsburg steken op gelijkspel
AUGSBURG (ANP) - RB Leipzig heeft in de strijd om de top 4-plaatsen in de Bundesliga punten verspeeld. De ploeg met Xavi Simons bleef bij FC Augsburg steken op 2-2.
Leipzig staat vijfde met 37 punten. Dat zijn er 3 minder dan nummer 4 Borussia Dortmund. De eerste vier plaatsen in de Bundesliga geven aan het eind van het seizoen recht op het spelen van Champions League. Koploper Bayer Leverkusen heeft 52 punten.
Phillip Tietz opende de score voor Augsburg, waar Jeffrey Gouweleeuw de hele wedstrijd speelde. Leipzig kwam op gelijke hoogte door een treffer van voormalig Vitesse-speler Loïs Openda. Benjamin Sesko zette de bezoekers op 1-2, maar door een treffer van Ermedin Demirovic werd het weer gelijk.
Tennisballen
Doelman Finn Dahmen stopte zo'n tien minuten voor tijd nog een strafschop van Openda. Kort daarop werd Simons gewisseld voor Christoph Baumgartner, maar beide ploegen kwamen niet meer tot scoren.
Union Berlin boekte tegen VfL Wolfsburg de zesde overwinning van het seizoen dankzij een treffer van Danilho Doekhi (1-0). Union heeft door de zege afstand genomen van de degradatieplekken in de Bundesliga, maar staat nog steeds vijftiende.
De wedstrijd in Berlijn tegen VfL Wolfsburg lag meer dan een half uur stil nadat protesterende fans tennisballen op het veld hadden gegooid. De Duitse fans zijn niet te spreken over een plan van de DFL, waarbij een investeerder 1 miljard euro gaat betalen in ruil voor een deel van de inkomsten uit de marketingrechten. Ook bij andere wedstrijden werd geprotesteerd.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
3 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
18 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
19 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
20 uur geleden