Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raymond Knops zwaait teleurgesteld af als staatssecretaris

Raymond Knops zwaait teleurgesteld af als staatssecretaris

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris van Binnenlandse Zaken Raymond Knops is "in zekere zin" wel teleurgesteld dat hij niet terugkeert in het volgende kabinet. Hij had het graag anders gezien, zei hij vrijdag voorafgaand aan de laatste ministerraad van het demissionaire kabinet-Rutte III.

"Ik had zeker wel door willen gaan", zegt Knops over het feit dat hij niet terugkeert in het nieuwe kabinet. "Zo gaat het soms in het leven." Knops keert overigens wel terug in de Tweede Kamer voor het CDA. Hij werd vorig jaar maart gekozen.

Ook staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) keert niet terug als bewindspersoon, ofschoon hij dat graag wilde. Dat hij door wilde als bewindspersoon "heb ik nooit onder stoelen of banken gestoken", aldus Blokhuis. "Ik heb het regeerakkoord gelezen, ik dacht 'nou, de suikertaks, die wil ik wel invoeren'. Ik wilde doorgaan. Maar er is gekozen voor verjonging, het is goed." Wat hij nu gaat doen, weet Blokhuis nog niet. "Eerst even niks."

Nieuwe gezichten

Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) was eveneens bereid geweest terug te keren in een nieuw kabinet als hij daarvoor was gevraagd, maar begrijpt ook de behoefte aan nieuwe gezichten. "Ik loop hier nu eenmaal al heel wat jaren rond."

Scheidend onderwijsminister Arie Slob koestert "hele mooie herinneringen" aan zijn jaren in het kabinet. De coronacrisis die de ministersploeg samen het hoofd moest bieden zorgde niet alleen voor spanningen maar ook voor verbinding. "We hebben met elkaar veel meegemaakt. Dat moet je loslaten, maar dat hoort bij het politieke leven."

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

19 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

22 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

22 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

23 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

1 dag geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden