Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'

Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'

KATOWICE (ANP) - Dromen van de kwartfinales op het WK handbal mag, vindt keeper Bart Ravensbergen van het Nederlands mannenteam. "Maar het zal heel moeilijk worden. We moeten de komende drie wedstrijden eigenlijk winnen om dat doel te bereiken’’, aldus de 29-jarige doelman.

Hij sliep niet heel lekker na het nipt verloren duel met Noorwegen (26-27) dinsdagavond in het Poolse Krakau. "De wedstrijd spookte nog wel even door mijn hoofd. We speelden bij vlagen heel goed, er zat zoveel meer in, maar toch wisten we de wedstrijd niet te winnen. Het is vooral jammer omdat we nu niet nog 2 punten meenemen de hoofdronde in. Het wordt wel echt een stuk lastiger om ver te komen in het toernooi."

De handballers mogen vooralsnog niet klagen tijdens hun eerste deelname aan een WK na 62 jaar. De ploeg van de nieuwe bondscoach Staffan Olsson won in de groepsfase overtuigend van Argentinië en Noord-Macedonië, waardoor een vervolg in de hoofdronde zeker was. De poule winnen door ook de wereldtoppers van Noorwegen te verslaan, was nog iets te hoog gegrepen.

Voldaan gevoel

"We zakten in de tweede helft wat weg", zag Ravensbergen. "Er sloop vermoeidheid in de ploeg, wat niet zo raar is. We speelden onze derde wedstrijd binnen zes dagen. En we hebben niet zo’n brede top als Noorwegen. Die ploeg kon makkelijker wisselen en klasbak na klasbak inbrengen. Wij zijn nog iets te afhankelijk van onze ervaren spelers. Het is de stap die dit team nog moet maken; in de breedte sterker worden. We zullen op een of andere manier toch wat slimmer moeten omgaan met het wisselen, want het is een moordend toernooi. We spelen nu in zes dagen tijd weer drie keer; tegen Qatar, Duitsland en Servië."

De keeper kijkt vooralsnog met een voldaan gevoel terug op de groepsfase. "Op het EK van een jaar geleden hadden we al laten zien dat er een stijgende lijn zit in het Nederlands team, maar ik ben wel verrast hoe dicht we nu al tegen de wereldtop aan zitten. We spelen een hoog niveau. Ik hoop dat we dit kunnen vasthouden."

Ravensbergen lift voorlopig mee op het goede spel van de handballers. In het keepersklassement staat de Nederlandse international vijfde met 45 reddingen uit 110 schoten, een reddingspercentage van 41 procent. "Ik hou me niet zo bezig met die cijfertjes, dat zegt lang niet alles. Het is afhankelijk van de schoten die je krijgt en het gaat meer om de momenten dat je de ballen tegenhoudt. Maar ik kan niet ontkennen dat ik lekker in het toernooi zit."

Meer uit Sport

Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

6 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

6 uur geleden
Ajax begint met Konadu en Tomiyasu tegen Sparta Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.

7 uur geleden
Oud-Feyenoorder Minteh leidt Brighton langs Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.

9 uur geleden
Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

12 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

13 uur geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

13 uur geleden