Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'
KATOWICE (ANP) - Dromen van de kwartfinales op het WK handbal mag, vindt keeper Bart Ravensbergen van het Nederlands mannenteam. "Maar het zal heel moeilijk worden. We moeten de komende drie wedstrijden eigenlijk winnen om dat doel te bereiken’’, aldus de 29-jarige doelman.
Hij sliep niet heel lekker na het nipt verloren duel met Noorwegen (26-27) dinsdagavond in het Poolse Krakau. "De wedstrijd spookte nog wel even door mijn hoofd. We speelden bij vlagen heel goed, er zat zoveel meer in, maar toch wisten we de wedstrijd niet te winnen. Het is vooral jammer omdat we nu niet nog 2 punten meenemen de hoofdronde in. Het wordt wel echt een stuk lastiger om ver te komen in het toernooi."
De handballers mogen vooralsnog niet klagen tijdens hun eerste deelname aan een WK na 62 jaar. De ploeg van de nieuwe bondscoach Staffan Olsson won in de groepsfase overtuigend van Argentinië en Noord-Macedonië, waardoor een vervolg in de hoofdronde zeker was. De poule winnen door ook de wereldtoppers van Noorwegen te verslaan, was nog iets te hoog gegrepen.
Voldaan gevoel
"We zakten in de tweede helft wat weg", zag Ravensbergen. "Er sloop vermoeidheid in de ploeg, wat niet zo raar is. We speelden onze derde wedstrijd binnen zes dagen. En we hebben niet zo’n brede top als Noorwegen. Die ploeg kon makkelijker wisselen en klasbak na klasbak inbrengen. Wij zijn nog iets te afhankelijk van onze ervaren spelers. Het is de stap die dit team nog moet maken; in de breedte sterker worden. We zullen op een of andere manier toch wat slimmer moeten omgaan met het wisselen, want het is een moordend toernooi. We spelen nu in zes dagen tijd weer drie keer; tegen Qatar, Duitsland en Servië."
De keeper kijkt vooralsnog met een voldaan gevoel terug op de groepsfase. "Op het EK van een jaar geleden hadden we al laten zien dat er een stijgende lijn zit in het Nederlands team, maar ik ben wel verrast hoe dicht we nu al tegen de wereldtop aan zitten. We spelen een hoog niveau. Ik hoop dat we dit kunnen vasthouden."
Ravensbergen lift voorlopig mee op het goede spel van de handballers. In het keepersklassement staat de Nederlandse international vijfde met 45 reddingen uit 110 schoten, een reddingspercentage van 41 procent. "Ik hou me niet zo bezig met die cijfertjes, dat zegt lang niet alles. Het is afhankelijk van de schoten die je krijgt en het gaat meer om de momenten dat je de ballen tegenhoudt. Maar ik kan niet ontkennen dat ik lekker in het toernooi zit."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
13 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
13 uur geleden