Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'

Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'

KATOWICE (ANP) - Dromen van de kwartfinales op het WK handbal mag, vindt keeper Bart Ravensbergen van het Nederlands mannenteam. "Maar het zal heel moeilijk worden. We moeten de komende drie wedstrijden eigenlijk winnen om dat doel te bereiken’’, aldus de 29-jarige doelman.

Hij sliep niet heel lekker na het nipt verloren duel met Noorwegen (26-27) dinsdagavond in het Poolse Krakau. "De wedstrijd spookte nog wel even door mijn hoofd. We speelden bij vlagen heel goed, er zat zoveel meer in, maar toch wisten we de wedstrijd niet te winnen. Het is vooral jammer omdat we nu niet nog 2 punten meenemen de hoofdronde in. Het wordt wel echt een stuk lastiger om ver te komen in het toernooi."

De handballers mogen vooralsnog niet klagen tijdens hun eerste deelname aan een WK na 62 jaar. De ploeg van de nieuwe bondscoach Staffan Olsson won in de groepsfase overtuigend van Argentinië en Noord-Macedonië, waardoor een vervolg in de hoofdronde zeker was. De poule winnen door ook de wereldtoppers van Noorwegen te verslaan, was nog iets te hoog gegrepen.

Voldaan gevoel

"We zakten in de tweede helft wat weg", zag Ravensbergen. "Er sloop vermoeidheid in de ploeg, wat niet zo raar is. We speelden onze derde wedstrijd binnen zes dagen. En we hebben niet zo’n brede top als Noorwegen. Die ploeg kon makkelijker wisselen en klasbak na klasbak inbrengen. Wij zijn nog iets te afhankelijk van onze ervaren spelers. Het is de stap die dit team nog moet maken; in de breedte sterker worden. We zullen op een of andere manier toch wat slimmer moeten omgaan met het wisselen, want het is een moordend toernooi. We spelen nu in zes dagen tijd weer drie keer; tegen Qatar, Duitsland en Servië."

De keeper kijkt vooralsnog met een voldaan gevoel terug op de groepsfase. "Op het EK van een jaar geleden hadden we al laten zien dat er een stijgende lijn zit in het Nederlands team, maar ik ben wel verrast hoe dicht we nu al tegen de wereldtop aan zitten. We spelen een hoog niveau. Ik hoop dat we dit kunnen vasthouden."

Ravensbergen lift voorlopig mee op het goede spel van de handballers. In het keepersklassement staat de Nederlandse international vijfde met 45 reddingen uit 110 schoten, een reddingspercentage van 41 procent. "Ik hou me niet zo bezig met die cijfertjes, dat zegt lang niet alles. Het is afhankelijk van de schoten die je krijgt en het gaat meer om de momenten dat je de ballen tegenhoudt. Maar ik kan niet ontkennen dat ik lekker in het toernooi zit."

Meer uit Sport

Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

38 minuten geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

47 minuten geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

58 minuten geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

59 minuten geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

1 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

1 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

1 uur geleden