Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'

Ravensbergen wil hoge niveau vasthouden op 'moordend WK handbal'

KATOWICE (ANP) - Dromen van de kwartfinales op het WK handbal mag, vindt keeper Bart Ravensbergen van het Nederlands mannenteam. "Maar het zal heel moeilijk worden. We moeten de komende drie wedstrijden eigenlijk winnen om dat doel te bereiken’’, aldus de 29-jarige doelman.

Hij sliep niet heel lekker na het nipt verloren duel met Noorwegen (26-27) dinsdagavond in het Poolse Krakau. "De wedstrijd spookte nog wel even door mijn hoofd. We speelden bij vlagen heel goed, er zat zoveel meer in, maar toch wisten we de wedstrijd niet te winnen. Het is vooral jammer omdat we nu niet nog 2 punten meenemen de hoofdronde in. Het wordt wel echt een stuk lastiger om ver te komen in het toernooi."

De handballers mogen vooralsnog niet klagen tijdens hun eerste deelname aan een WK na 62 jaar. De ploeg van de nieuwe bondscoach Staffan Olsson won in de groepsfase overtuigend van Argentinië en Noord-Macedonië, waardoor een vervolg in de hoofdronde zeker was. De poule winnen door ook de wereldtoppers van Noorwegen te verslaan, was nog iets te hoog gegrepen.

Voldaan gevoel

"We zakten in de tweede helft wat weg", zag Ravensbergen. "Er sloop vermoeidheid in de ploeg, wat niet zo raar is. We speelden onze derde wedstrijd binnen zes dagen. En we hebben niet zo’n brede top als Noorwegen. Die ploeg kon makkelijker wisselen en klasbak na klasbak inbrengen. Wij zijn nog iets te afhankelijk van onze ervaren spelers. Het is de stap die dit team nog moet maken; in de breedte sterker worden. We zullen op een of andere manier toch wat slimmer moeten omgaan met het wisselen, want het is een moordend toernooi. We spelen nu in zes dagen tijd weer drie keer; tegen Qatar, Duitsland en Servië."

De keeper kijkt vooralsnog met een voldaan gevoel terug op de groepsfase. "Op het EK van een jaar geleden hadden we al laten zien dat er een stijgende lijn zit in het Nederlands team, maar ik ben wel verrast hoe dicht we nu al tegen de wereldtop aan zitten. We spelen een hoog niveau. Ik hoop dat we dit kunnen vasthouden."

Ravensbergen lift voorlopig mee op het goede spel van de handballers. In het keepersklassement staat de Nederlandse international vijfde met 45 reddingen uit 110 schoten, een reddingspercentage van 41 procent. "Ik hou me niet zo bezig met die cijfertjes, dat zegt lang niet alles. Het is afhankelijk van de schoten die je krijgt en het gaat meer om de momenten dat je de ballen tegenhoudt. Maar ik kan niet ontkennen dat ik lekker in het toernooi zit."

Meer uit Sport

Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

3 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

11 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

20 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

20 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

21 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

22 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

22 uur geleden