Ravage bij zalencentrum Den Haag na rellen grotendeels opgeruimd
DEN HAAG (ANP) - De ravage die zaterdagavond ontstond nabij zalencentrum Opera aan de Haagse Fruitweg is grotendeels opgeruimd. Alleen de uitgebrande touringcar van vervoersmaatschappij HTM staat nog op straat, ziet een ANP-verslaggever.
Bij het zalencentrum wordt gebroken glas van ingegooide ruiten opgeveegd door een schoonmaker. Ook is nog veel brandschade te zien, aldus de ANP-fotograaf. Een woordvoerder van de gemeente Den Haag laat weten nog niet te kunnen zeggen hoeveel schade er precies is.
Zaterdagavond braken rellen uit rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in Den Haag. Daarbij raakten voor zover bekend vier agenten gewond. De politie heeft meerdere mensen aangehouden. Volgens de politie ging het om een confrontatie tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeƫrs.
Bij de rellen werd met stenen en vuurwerk naar agenten gegooid. De weg is inmiddels weer vrij van de stenen. Twee politievoertuigen werden in brand gestoken, die zijn opgeruimd. Al het andere puin, zoals verkeersborden die uit de grond zijn getrokken, is ook opgeruimd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
13 uur geleden