Ratingbureau S&P stopt met kredietbeoordeling Russische bedrijven
LONDEN (ANP) - De grote internationale kredietbeoordelaar Standard & Poor's Global Ratings (S&P) stopt met het beoordelen van de kredietwaardigheid van Russische bedrijven. De stap van S&P volgt op het besluit van de Europese Unie om ratingbedrijven te gaan verbieden om bedrijven of organisaties uit Rusland te voorzien van beoordelingen.
Volgens S&P zullen alle Russische ratings worden ingetrokken voordat de EU-deadline op 15 april verloopt. Het bureau had eerder al gezegd al zijn commerciële activiteiten in Rusland op te schorten vanwege de oorlog in Oekraïne.
S&P had eerder ook al de rating van Rusland afgewaardeerd naar junkstatus vanwege de oorlog en de zware economische sancties tegen Moskou. Het bureau zei onlangs dat het zeer waarschijnlijk is dat Rusland in gebreke zal blijven bij zijn schuldverplichtingen. Ook branchegenoten Moody's en Fitch hebben daarvoor gewaarschuwd.
Meer uit Financieel
TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.
18 minuten geledenTORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.
4 uur geleden