Ratingbureau somberder over financiën Israël door oorlog met Hamas
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Moody's is somberder over de kredietwaardigheid van Israël door de oorlog met Hamas. De kredietbeoordelaar heeft daarom de rating van het land met een stap verlaagd van A1 naar A2. De vooruitzichten zijn ook negatief door de kans op escalatie van het conflict met het machtigere Hezbollah in Libanon.
In een verklaring stelt Moody's dat het tot dit besluit gekomen is na vaststelling dat het conflict met Hamas en de nasleep en bredere gevolgen ervan een politiek risico vormen voor Israël in de nabije toekomst en ook de uitvoerende en wetgevende instellingen en de overheidsfinanciën verzwakken.
Premier Benjamin Netanyahu vindt dat het besluit van Moody's niet de stand van de economie weerspiegelt. "Het is volledig te wijten aan het feit dat we in oorlog zijn", zegt hij in een verklaring. "De rating zal weer stijgen zodra we de oorlog winnen."
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
18 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
22 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden