Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ratingbureau negatiever over Frankrijk door politieke crisis

Ratingbureau negatiever over Frankrijk door politieke crisis

PARIJS (ANP) - Kredietbeoordelaar Moody's is negatiever over de staatsfinanciën van Frankrijk. Het ratingbureau verlaagde het rapportcijfer voor de Franse financiële gezondheid om de politieke crisis in het land. Die zit maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen, stelt Moody's.

Eerder deze maand stapte de Franse premier Michel Barnier op na een motie van wantrouwen in het parlement. Experts van Moody's denken dat zijn opvolger, de door president Emmanuel Macron benoemde François Bayrou, met noodgrepen nog wel een regering kan vormen in 2025. Maar "politieke fragmentatie is waarschijnlijk een belemmering voor betekenisvolle fiscale consolidatie", schrijft Moody's.

In het Franse parlement zijn twee grote blokken die te boek staan als radicaal-links en radicaal-rechts tegen grootscheepse bezuinigingen of belastingverhogingen. Tegelijkertijd zijn het begrotingstekort en de schuldenlast van Frankrijk veel hoger dan Europese begrotingsregels toestaan. Moody's verlaagde de kredietwaardigheid van het land na een onaangekondigde beoordeling daarom naar Aa3, een trede lager dan het eerdere rapportcijfer. De risico's rond geld uitlenen aan de Franse staat zijn daarbij nog steeds zeer laag. Maar het gaat wel om grotere risico's dan bij landen met een Aaa-rating als Nederland en Duitsland. De vooruitzichten zijn volgens Moody's bovendien negatief, waardoor een nieuwe afwaardering voor Frankrijk dreigt.

Meer uit Financieel

Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

23 minuten geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

40 minuten geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

43 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

1 uur geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

1 uur geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

2 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

2 uur geleden