Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ratan Tata, zakenman achter groei Tata-conglomeraat, overleden

Ratan Tata, zakenman achter groei Tata-conglomeraat, overleden

BOMBAY (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige baas van het Tata-conglomeraat Ratan Tata is op 86-jarige leeftijd overleden. In de periode dat hij aan het hoofd stond van de Indiase bedrijvengroep dijde Tata Group fors uit door tal van overnames, waarvan die van staalfabrikant Corus in Nederland wellicht het bekendst is. Na de overname van het Brits-Nederlandse staalbedrijf in 2007 werden de hoogovens bij IJmuiden onderdeel van staalconcern Tata Steel.

Ratan Tata leidde het inmiddels 156 jaar oude concern tussen 1991 en 2012. Volgens de huidige bestuursvoorzitter van Tata Group, Natarajan Chandrasekaran, was hij "een buitengewone leider wiens immense bijdragen niet alleen de Tata Group hebben gevormd, maar ook de structuur van onze natie".

Inmiddels bestaat de Tata Groep uit enkele tientallen beursgenoteerde bedrijven. Die zijn onder andere actief in de productie van auto's en staal, een luchtvaartmaatschappij, de verkoop van koffie en thee en de lancering van een populaire app in India.

Tata Trusts

Door enkele overnames rekende Tata ook af met het Indiase verleden als een Britse kolonie. Naast het opkopen van Europese staalfabrieken, gebeurde dat door de bekende Britse automerken Jaguar en Land Rover in 2008 te kopen.

Na zijn terugtreden in 2012 keerde Tata nog een keer kort terug in de top van de Tata Group, toen de toenmalige topman Cyrus Mistry aan de kant werd gezet. Na die ingreep, die Mistry beschreef als een coup, volgde een felle juridische strijd.

Tata was nooit getrouwd en overleed kinderloos. Daarmee ligt nog open wie het invloedrijke fonds voor liefdadigheid Tata Trusts gaat leiden. Dit onderdeel heeft een belang van 66 procent in Tata Sons, een houdstermaatschappij die de controle heeft over alle beursgenoteerde Tata-bedrijven.

Meer uit Financieel

Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

8 minuten geleden
Olieprijzen gaan verder omhoog door onrust Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.

34 minuten geleden
Wachtlijst Stedin voor aansluiting op vol stroomnet toegenomen

ROTTERDAM (ANP) - De wachtlijst bij Stedin voor bedrijven voor een nieuwe of zwaardere aansluiting is vorig jaar gegroeid. In 2025 nam de wachtlijst volgens het jaarverslag van de netbeheerder toe met bijna 800 aanvragen.

1 uur geleden
Inflatie blijft onveranderd op 2,4 procent in februari

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in februari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. Daarmee bleef de inflatie onveranderd ten opzichte van een maand eerder. In die maand nam de inflatie af tot 2,4 procent, van 2,8 procent in december.

1 uur geleden
Olieprijzen fors omhoog door onrust in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.

1 uur geleden
DNB en AFM: nu niet het juiste moment om leennormen aan te passen

AMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.

8 uur geleden
Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

9 uur geleden