Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ratan Tata, zakenman achter groei Tata-conglomeraat, overleden

Ratan Tata, zakenman achter groei Tata-conglomeraat, overleden

BOMBAY (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige baas van het Tata-conglomeraat Ratan Tata is op 86-jarige leeftijd overleden. In de periode dat hij aan het hoofd stond van de Indiase bedrijvengroep dijde Tata Group fors uit door tal van overnames, waarvan die van staalfabrikant Corus in Nederland wellicht het bekendst is. Na de overname van het Brits-Nederlandse staalbedrijf in 2007 werden de hoogovens bij IJmuiden onderdeel van staalconcern Tata Steel.

Ratan Tata leidde het inmiddels 156 jaar oude concern tussen 1991 en 2012. Volgens de huidige bestuursvoorzitter van Tata Group, Natarajan Chandrasekaran, was hij "een buitengewone leider wiens immense bijdragen niet alleen de Tata Group hebben gevormd, maar ook de structuur van onze natie".

Inmiddels bestaat de Tata Groep uit enkele tientallen beursgenoteerde bedrijven. Die zijn onder andere actief in de productie van auto's en staal, een luchtvaartmaatschappij, de verkoop van koffie en thee en de lancering van een populaire app in India.

Tata Trusts

Door enkele overnames rekende Tata ook af met het Indiase verleden als een Britse kolonie. Naast het opkopen van Europese staalfabrieken, gebeurde dat door de bekende Britse automerken Jaguar en Land Rover in 2008 te kopen.

Na zijn terugtreden in 2012 keerde Tata nog een keer kort terug in de top van de Tata Group, toen de toenmalige topman Cyrus Mistry aan de kant werd gezet. Na die ingreep, die Mistry beschreef als een coup, volgde een felle juridische strijd.

Tata was nooit getrouwd en overleed kinderloos. Daarmee ligt nog open wie het invloedrijke fonds voor liefdadigheid Tata Trusts gaat leiden. Dit onderdeel heeft een belang van 66 procent in Tata Sons, een houdstermaatschappij die de controle heeft over alle beursgenoteerde Tata-bedrijven.

Meer uit Financieel

ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.

1 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

1 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

1 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

1 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

2 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

2 uur geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

2 uur geleden