Ratan Tata, zakenman achter groei Tata-conglomeraat, overleden
BOMBAY (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige baas van het Tata-conglomeraat Ratan Tata is op 86-jarige leeftijd overleden. In de periode dat hij aan het hoofd stond van de Indiase bedrijvengroep dijde Tata Group fors uit door tal van overnames, waarvan die van staalfabrikant Corus in Nederland wellicht het bekendst is. Na de overname van het Brits-Nederlandse staalbedrijf in 2007 werden de hoogovens bij IJmuiden onderdeel van staalconcern Tata Steel.
Ratan Tata leidde het inmiddels 156 jaar oude concern tussen 1991 en 2012. Volgens de huidige bestuursvoorzitter van Tata Group, Natarajan Chandrasekaran, was hij "een buitengewone leider wiens immense bijdragen niet alleen de Tata Group hebben gevormd, maar ook de structuur van onze natie".
Inmiddels bestaat de Tata Groep uit enkele tientallen beursgenoteerde bedrijven. Die zijn onder andere actief in de productie van auto's en staal, een luchtvaartmaatschappij, de verkoop van koffie en thee en de lancering van een populaire app in India.
Tata Trusts
Door enkele overnames rekende Tata ook af met het Indiase verleden als een Britse kolonie. Naast het opkopen van Europese staalfabrieken, gebeurde dat door de bekende Britse automerken Jaguar en Land Rover in 2008 te kopen.
Na zijn terugtreden in 2012 keerde Tata nog een keer kort terug in de top van de Tata Group, toen de toenmalige topman Cyrus Mistry aan de kant werd gezet. Na die ingreep, die Mistry beschreef als een coup, volgde een felle juridische strijd.
Tata was nooit getrouwd en overleed kinderloos. Daarmee ligt nog open wie het invloedrijke fonds voor liefdadigheid Tata Trusts gaat leiden. Dit onderdeel heeft een belang van 66 procent in Tata Sons, een houdstermaatschappij die de controle heeft over alle beursgenoteerde Tata-bedrijven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
42 minuten geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.
4 uur geleden