Rassemblement National opnieuw beschuldigd van racisme
PARIJS (ANP/AFP) - Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen wordt daags voor de parlementsverkiezingen opnieuw beschuldigd van racisme. Een parlementariër van de uiterst rechtse partij stelt dat de huidige minister van Onderwijs nooit de functie had mogen krijgen vanwege haar Marokkaanse paspoort.
De benoeming van Najat Vallaud-Belkacem tot minister in 2014 was "niet iets goeds", meent de herkiesbare parlementariër Roger Chudeau. Hij vindt het problematisch dat de politica zowel de Marokkaanse als de Franse nationaliteit heeft. Daarmee zou haar loyaliteit aan Frankrijk in het geding komen. Ministersposten moeten volgens hem naar Fransen die in Frankrijk geboren zijn met Franse ouders.
Le Pen heeft afstand genomen van Chudeau's opmerking. Die is volgens haar "totaal in strijd" met het partijprogramma. Ze zei tegen de Franse nieuwszender C News dat het te laat is om Chudeau te vervangen in het kiesdistrict Loir-et-Cher en sprak de verwachting uit dat partijvoorzitter Jordan Bardella maatregelen tegen de parlementariër neemt. RN schorste eerder in aanloop naar de verkiezingen een kandidaat in verband met antisemitisme.
Le Pen probeert al jaren van het slechte imago van haar partij af te komen, maar RN worstelt nog altijd met beschuldigingen van racisme en antisemitisme. Die kwamen vorige week nog nadat RN bekendmaakte Fransen met een tweede nationaliteit te willen uitsluiten van "zeer gevoelige" functies bij bijvoorbeeld inlichtingendiensten. Ondanks de kritiek lijkt de populariteit van de partij toe te nemen. Volgens peilingen kan RN zondag bij de eerste ronde van de parlementsverkiezingen de meeste stemmen krijgen.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
11 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
2 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
4 uur geleden