Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: VK wordt best presterende grote economie van Europa

Rapport: VK wordt best presterende grote economie van Europa

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk is de komende vijftien jaar waarschijnlijk de best presterende grote economie van Europa. Daardoor wordt de kloof van de Britten met Duitsland kleiner en wordt de voorsprong op Frankrijk vergroot, stelt een toonaangevend Brits adviesbureau in nieuwe voorspellingen voor de langere termijn.

Het Centre for Economics and Business Research (CEBR) heeft becijferd dat de jaarlijkse economische groei in Groot-Brittannië in de periode tot 2038 tussen de 1,6 en 1,8 procent zal liggen. Dat zou betekenen dat de Britten de economische malaise van de brexit, de coronapandemie en de gestegen inflatie op den duur van zich afschudden. De economie van het land zou zelfs harder groeien dan die van landen als Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje.

De Britse economie heeft eigenlijk al sinds de financiële crisis moeite om de eigen productiviteit te verbeteren. De laatste jaren spelen er ook grote personeelstekorten. Dit heeft ertoe geleid dat bijvoorbeeld de Britse centrale bank in recente ramingen een tamelijk sombere kijk heeft op de groeivooruitzichten in de komende jaren. Maar volgens CEBR ziet het beeld er gunstiger uit als wordt gekeken naar een iets langere termijn.

Financieel knooppunt

"De fundamenten van de Britse economie zijn nog steeds erg sterk", zegt CEBR-econoom Pushpin Singh. "De blijvende status van Londen als een knooppunt voor financiële en adviesdiensten, samen met de bredere kracht van de dienstensector in het Verenigd Koninkrijk, zal de Britse groei stimuleren." Singh vindt dat de economische impact van het Britse vertrek uit de Europese Unie vaak overdreven wordt en veelal niet goed is onderzocht.

Groot-Brittannië zou door de voorspelde groei zijn positie als zesde economie van de wereld kunnen vasthouden. De grootste economie van de wereld is nu nog de Verenigde Staten, maar die wordt volgens CEBR waarschijnlijk in 2037 ingehaald door China. Economen voorzien al langer dat China de VS op de duur zal inhalen.

Zuid-Korea

CEBR gaat er daarnaast vanuit dat Italië in 2038 uit de top tien van grootste economieën is verdwenen. De vervanger wordt Zuid-Korea. Verder zal Duitsland net als de VS wat naar beneden zakken op de ranglijst, terwijl India en Brazilië in de top tien een hogere notering zullen krijgen. Het adviesbureau stelt ook dat de omvang van de wereldeconomie gaat verdubbelen omdat veel armere landen hun achterstand op rijkere landen gaan inlopen.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

8 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

12 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

12 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

12 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

13 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

14 uur geleden