Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: VK wordt best presterende grote economie van Europa

Rapport: VK wordt best presterende grote economie van Europa

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk is de komende vijftien jaar waarschijnlijk de best presterende grote economie van Europa. Daardoor wordt de kloof van de Britten met Duitsland kleiner en wordt de voorsprong op Frankrijk vergroot, stelt een toonaangevend Brits adviesbureau in nieuwe voorspellingen voor de langere termijn.

Het Centre for Economics and Business Research (CEBR) heeft becijferd dat de jaarlijkse economische groei in Groot-Brittannië in de periode tot 2038 tussen de 1,6 en 1,8 procent zal liggen. Dat zou betekenen dat de Britten de economische malaise van de brexit, de coronapandemie en de gestegen inflatie op den duur van zich afschudden. De economie van het land zou zelfs harder groeien dan die van landen als Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje.

De Britse economie heeft eigenlijk al sinds de financiële crisis moeite om de eigen productiviteit te verbeteren. De laatste jaren spelen er ook grote personeelstekorten. Dit heeft ertoe geleid dat bijvoorbeeld de Britse centrale bank in recente ramingen een tamelijk sombere kijk heeft op de groeivooruitzichten in de komende jaren. Maar volgens CEBR ziet het beeld er gunstiger uit als wordt gekeken naar een iets langere termijn.

Financieel knooppunt

"De fundamenten van de Britse economie zijn nog steeds erg sterk", zegt CEBR-econoom Pushpin Singh. "De blijvende status van Londen als een knooppunt voor financiële en adviesdiensten, samen met de bredere kracht van de dienstensector in het Verenigd Koninkrijk, zal de Britse groei stimuleren." Singh vindt dat de economische impact van het Britse vertrek uit de Europese Unie vaak overdreven wordt en veelal niet goed is onderzocht.

Groot-Brittannië zou door de voorspelde groei zijn positie als zesde economie van de wereld kunnen vasthouden. De grootste economie van de wereld is nu nog de Verenigde Staten, maar die wordt volgens CEBR waarschijnlijk in 2037 ingehaald door China. Economen voorzien al langer dat China de VS op de duur zal inhalen.

Zuid-Korea

CEBR gaat er daarnaast vanuit dat Italië in 2038 uit de top tien van grootste economieën is verdwenen. De vervanger wordt Zuid-Korea. Verder zal Duitsland net als de VS wat naar beneden zakken op de ranglijst, terwijl India en Brazilië in de top tien een hogere notering zullen krijgen. Het adviesbureau stelt ook dat de omvang van de wereldeconomie gaat verdubbelen omdat veel armere landen hun achterstand op rijkere landen gaan inlopen.

Meer uit Financieel

Stroomuitval in Tilburg blijkt gevolg van meetfout bij Enexis

TILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.

32 minuten geleden
Damrak sluit vrijwel vlak, Besi opvallende verliezer

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi was maandag een opvallende daler op de beurs in Amsterdam met een verlies van 5,5 procent. Beleggers reageerden op berichten in Zuid-Koreaanse media dat de invoering van hybrid bonding door grote chipbedrijven als Samsung en SK Hynix mogelijk wordt vertraagd. Dat zou betekenen dat ze minder snel overstappen op de hybrid bondingsystemen van Besi, een nieuwe techniek waarmee verschillende soorten chips kunnen worden gestapeld en met elkaar kunnen worden verbonden.

1 uur geleden
Microsoft schrapt 3200 banen bij speldivisie Xbox

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.

2 uur geleden
Techbeurs Nasdaq herstelt op Wall Street na verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.

3 uur geleden
Producent van Appelsientje en CoolBest neemt merkrecht Wicky over

MAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.

3 uur geleden
Verkoop van nieuwe motoren stijgt opnieuw flink

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland blijft stijgen. In de eerste helft van dit jaar rolden 14.062 motorfietsen de showrooms uit, ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de maand juni laat een positieve ontwikkeling zien, maakten de brancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC bekend.

3 uur geleden
Opnieuw recordjaar voor Wibra, winkelbestand groeit door

EPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.

6 uur geleden