Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport vakbond: voetballers voelen zich vaker onveilig op veld

Rapport vakbond: voetballers voelen zich vaker onveilig op veld

MANCHESTER (ANP) - Voetballers voelen zich steeds vaker onveilig op en rond het veld. Dat blijkt uit een rapport van spelersvakbond FIFpro. Als voorbeelden noemen voetballers het afsteken van vuurwerk, veldbestormers en supporters die spelers verbaal beledigen.

FIFpro meldt in het rapport ook dat spelers het niet prettig vinden dat ze de toenemende agressie vaak in stilte moeten accepteren in plaats van dat ze er over kunnen praten. Als ze er wel over praten, is de kans groot dat het geweld toeneemt. Ook zou het hun kans op werk, of een transfer naar een andere club, kleiner maken.

De bevindingen in het rapport 'De impact van geweld tegen voetballers op hun werkplek' zijn gebaseerd op interviews met spelers, een onderzoek onder 41 nationale voetbalbonden, berichten in de media en een onderzoeksrapport van dr. Joel Rookwood van de University College Dublin.

Ernstige gevolgen

Misbruik of geweld kan ernstige gevolgen hebben. 88 procent van de vakbonden zegt dat de dreiging van geweld leidt tot slechte prestaties van spelers en 83 procent geeft aan dat het bijdraagt aan geestelijke gezondheidsproblemen zoals depressie.

98 procent van de vakbonden gaf aan dat ze meer gebruik van technologie zoals beveiligingsscanners en gezichtsherkenning zouden verwelkomen om daders te pakken en af te schrikken, terwijl 88 procent zegt dat clubs ook meer moeten doen om gewelddadige fans de toegang te ontzeggen.

Meer uit Voetbal

Ajax verspeelt punten in thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.

1 uur geleden
Liverpool speelt gelijk, Brobbey maakt winnende voor Sunderland

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.

1 uur geleden
Dortmund boekt zwaarbevochten zege op hekkensluiter FC St. Pauli

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.

2 uur geleden
Koploper Internazionale boekt minimale zege bij Udinese

UDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.

2 uur geleden
Real Madrid besluit roerige week met competitiezege op Levante

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.

2 uur geleden
FC Twente en Ajax in evenwicht bij herstart Eredivisie Vrouwen

ENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.

2 uur geleden
United verslaat City in stadsderby van Manchester

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.

3 uur geleden