Rapport vakbond: voetballers voelen zich vaker onveilig op veld
MANCHESTER (ANP) - Voetballers voelen zich steeds vaker onveilig op en rond het veld. Dat blijkt uit een rapport van spelersvakbond FIFpro. Als voorbeelden noemen voetballers het afsteken van vuurwerk, veldbestormers en supporters die spelers verbaal beledigen.
FIFpro meldt in het rapport ook dat spelers het niet prettig vinden dat ze de toenemende agressie vaak in stilte moeten accepteren in plaats van dat ze er over kunnen praten. Als ze er wel over praten, is de kans groot dat het geweld toeneemt. Ook zou het hun kans op werk, of een transfer naar een andere club, kleiner maken.
De bevindingen in het rapport 'De impact van geweld tegen voetballers op hun werkplek' zijn gebaseerd op interviews met spelers, een onderzoek onder 41 nationale voetbalbonden, berichten in de media en een onderzoeksrapport van dr. Joel Rookwood van de University College Dublin.
Ernstige gevolgen
Misbruik of geweld kan ernstige gevolgen hebben. 88 procent van de vakbonden zegt dat de dreiging van geweld leidt tot slechte prestaties van spelers en 83 procent geeft aan dat het bijdraagt aan geestelijke gezondheidsproblemen zoals depressie.
98 procent van de vakbonden gaf aan dat ze meer gebruik van technologie zoals beveiligingsscanners en gezichtsherkenning zouden verwelkomen om daders te pakken en af te schrikken, terwijl 88 procent zegt dat clubs ook meer moeten doen om gewelddadige fans de toegang te ontzeggen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
22 uur geleden