Rapport vakbond: voetballers voelen zich vaker onveilig op veld
MANCHESTER (ANP) - Voetballers voelen zich steeds vaker onveilig op en rond het veld. Dat blijkt uit een rapport van spelersvakbond FIFpro. Als voorbeelden noemen voetballers het afsteken van vuurwerk, veldbestormers en supporters die spelers verbaal beledigen.
FIFpro meldt in het rapport ook dat spelers het niet prettig vinden dat ze de toenemende agressie vaak in stilte moeten accepteren in plaats van dat ze er over kunnen praten. Als ze er wel over praten, is de kans groot dat het geweld toeneemt. Ook zou het hun kans op werk, of een transfer naar een andere club, kleiner maken.
De bevindingen in het rapport 'De impact van geweld tegen voetballers op hun werkplek' zijn gebaseerd op interviews met spelers, een onderzoek onder 41 nationale voetbalbonden, berichten in de media en een onderzoeksrapport van dr. Joel Rookwood van de University College Dublin.
Ernstige gevolgen
Misbruik of geweld kan ernstige gevolgen hebben. 88 procent van de vakbonden zegt dat de dreiging van geweld leidt tot slechte prestaties van spelers en 83 procent geeft aan dat het bijdraagt aan geestelijke gezondheidsproblemen zoals depressie.
98 procent van de vakbonden gaf aan dat ze meer gebruik van technologie zoals beveiligingsscanners en gezichtsherkenning zouden verwelkomen om daders te pakken en af te schrikken, terwijl 88 procent zegt dat clubs ook meer moeten doen om gewelddadige fans de toegang te ontzeggen.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
13 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
17 uur geleden