Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport vakbond: voetballers voelen zich vaker onveilig op veld

Rapport vakbond: voetballers voelen zich vaker onveilig op veld

MANCHESTER (ANP) - Voetballers voelen zich steeds vaker onveilig op en rond het veld. Dat blijkt uit een rapport van spelersvakbond FIFpro. Als voorbeelden noemen voetballers het afsteken van vuurwerk, veldbestormers en supporters die spelers verbaal beledigen.

FIFpro meldt in het rapport ook dat spelers het niet prettig vinden dat ze de toenemende agressie vaak in stilte moeten accepteren in plaats van dat ze er over kunnen praten. Als ze er wel over praten, is de kans groot dat het geweld toeneemt. Ook zou het hun kans op werk, of een transfer naar een andere club, kleiner maken.

De bevindingen in het rapport 'De impact van geweld tegen voetballers op hun werkplek' zijn gebaseerd op interviews met spelers, een onderzoek onder 41 nationale voetbalbonden, berichten in de media en een onderzoeksrapport van dr. Joel Rookwood van de University College Dublin.

Ernstige gevolgen

Misbruik of geweld kan ernstige gevolgen hebben. 88 procent van de vakbonden zegt dat de dreiging van geweld leidt tot slechte prestaties van spelers en 83 procent geeft aan dat het bijdraagt aan geestelijke gezondheidsproblemen zoals depressie.

98 procent van de vakbonden gaf aan dat ze meer gebruik van technologie zoals beveiligingsscanners en gezichtsherkenning zouden verwelkomen om daders te pakken en af te schrikken, terwijl 88 procent zegt dat clubs ook meer moeten doen om gewelddadige fans de toegang te ontzeggen.

Meer uit Voetbal

De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

1 minuut geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

2 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

3 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

4 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

10 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

21 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

22 uur geleden