Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: topfunctionarissen verantwoordelijk voor 'partygate'

Rapport: topfunctionarissen verantwoordelijk voor 'partygate'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Britse politiek leiderschap en hoge functionarissen moeten de verantwoordelijkheid dragen voor de illegale lockdownfeestjes die werden georganiseerd in Downing Street 10, de ambtswoning van premier Boris Johnson. Dat concludeert topambtenaar Sue Gray in haar rapport over 'partygate', het schandaal rond de overheidsfeestjes en -borrels tijdens coronalockdowns waar ook Johnson voor beboet is.

Volgens het rapport hadden veel van de feestjes die tussen mei 2020 en april 2021 werden georganiseerd niet mogen plaatsvinden. Engeland had gedurende die periode te maken met strenge coronamaatregelen. "Het publiek heeft het recht om op dergelijke plaatsen de allerhoogste gedragsnormen te verwachten en het is duidelijk dat wat er is gebeurd hier niet aan voldoet", stelt Gray in het onderzoek.

De topambtenaar onderzocht zestien gebeurtenissen en publiceerde in januari al haar kritische bevindingen, waarin ze wees op "falend leiderschap en beoordelingsvermogen". Maar het volledige rapport werd achtergehouden vanwege het toen nog lopende politieonderzoek.

Premier Johnson legt later op woensdag in het Lagerhuis een verklaring af over de bevindingen in het rapport. Volgens de BBC gaat hij onder meer zeggen "de volledige verantwoordelijkheid" te dragen voor zijn misstappen in het partygate-dossier en biedt hij zijn excuses aan.

Meer uit Buitenland

Twee mensen gedood op een school nabij Berlijn

GOSEN-NEU ZITTAU (ANP) - Op een middelbare school in de Duitse plaats Gosen-Neu Zittau, vlakbij Berlijn, zijn twee mensen vermoord, meldt de lokale krant Märkische Allgemeine. Er is een verdachte opgepakt.

34 minuten geleden
Advocaat Mladić: verzoek om vrijlating kort voor dood afgewezen

DEN HAAG (ANP) - Advocaten van de Bosnisch-Servische voormalig legerleider Ratko Mladić dienden in de dagen voor zijn dood een dringend verzoek in bij een VN-oorlogstribunaal voor humanitaire vrijlating, zodat hij in Servië palliatieve zorg kon ontvangen. Dat zegt zijn advocaat Dragan Ivetić. Het tribunaal wees het verzoek af.

35 minuten geleden
Voor genocide veroordeelde Ratko Mladić overleden

BELGRADO (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Bosnisch-Servische opperbevelhebber Ratko Mladić is overleden. Dat bevestigen zijn advocaat en een VN-functionaris tegen persbureau Reuters na berichtgeving in Servische staatsmedia. De 84-jarige Mladić verkeerde al langer in slechte gezondheid. Hij werd veroordeeld voor genocide en misdaden tegen de menselijkheid voor zijn rol in de oorlog in Bosnië van 1992 tot 1995.

3 uur geleden
VS loven Nederland vóór beladen overleg over troepen in Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorafgaand aan beladen overleg over de mogelijke terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa complimenten uitgedeeld aan Nederland. Onderminister van Defensie Elbridge Colby prees de "buitengewone" investeringen in Defensie die Nederland en andere Europese landen als Polen en Duitsland doen.

3 uur geleden
Vrees voor nieuwe overstroming Nepal door stijgend waterpeil

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - De rampenautoriteit in Nepal waarschuwt voor nieuwe overstromingen nu het waterpeil in een meer stijgt. Het meer was ontstaan op de plek van de overstroming doordat de rivier geblokkeerd raakte.

3 uur geleden
India biedt Nepal hulp aan bij stroomvoorziening na ramp

KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG) - India wil buurland Nepal helpen bij zijn stroomvoorziening omdat de verwoestende overstromingen in het land schade hebben aangericht aan waterkrachtcentrales. Door de schade is volgens het energieministerie van Nepal ongeveer 8 procent van de stroomproductiecapaciteit van Nepal uitgeschakeld.

3 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal stijgt naar 332

KATHMANDU (ANP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen naar 332, meldt de BBC op basis van de Nepalese politie. Net over de grens in Tibet, dat ook door het natuurgeweld is getroffen, staat het aantal omgekomen mensen nog steeds op 3.

4 uur geleden