Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: politie Londen racistisch, homofoob en vrouwonvriendelijk

Rapport: politie Londen racistisch, homofoob en vrouwonvriendelijk

LONDEN (ANP) - Het grootste politiekorps van Groot-Brittannië, de Met Police, die verantwoordelijk is voor Londen, is een "mannenbolwerk". Een dinsdagochtend verschenen rapport stelt dat de Londense politie schuldig is aan racisme, homofobie en vrouwenhaat. Het korps kan er volgens parlementariër Louise Casey, die het rapport schreef, "niet langer vanuit gaan dat de bevolking van Londen vertrouwen heeft in fatsoenlijk politiewerk".

Het onderzoek naar het functioneren van de Met, zoals het Londense politiekorps ook wel genoemd wordt, werd ingesteld na de moord op Sarah Everard in 2021. Deze jonge Londense vrouw werd door een Britse politieagent die deed alsof hij haar wilde arresteren, verkracht, vermoord en daarna verbrand. De dader ging levenslang de cel in. De moord leidde tot grote onrust over de veiligheid van vrouwen op straat.

Volgens Casey heeft een meerderheid van de Londenaren geen vertrouwen meer in de politie. Het korps is gebroken en van binnenuit rot, staat in het 363 pagina's tellende rapport. Vrouwelijke medewerkers bij de politie worden voortdurend gediscrimineerd, er werken racistische agenten bij het korps en er heerst een diepgewortelde homofobie in de organisatie. De top van het korps zou hierover "in ontkenning" zijn, stelt Casey.

De Met is er niet in geslaagd de bevolking te beschermen tegen agenten die vrouwen misbruiken, concludeert Casey. Als er geen verbetering komt, kan het Londense politiekorps, met ruim 43.000 medewerkers, beter ontmanteld worden.

Korpschef Mark Rowley biedt Londenaren in een reactie op het rapport bij de BBC zijn excuses aan. "Het is afschuwelijk", aldus Rowley, die zegt dat het rapport een hele reeks emoties bij hem teweeg bracht. "Woede, frustratie en schaamte", aldus de Londense politiebaas.

Meer uit Buitenland

Hamas herhaalt bestand te willen handhaven

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Als het aan Hamas ligt, blijft het staakt-het-vuren met Israël gewoon in stand. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gedreigd dat de strijd hervat wordt als de Palestijnse militante beweging komende zaterdag geen gijzelaars vrijlaat. Hamas zei maandag dat die vrijlating zou worden uitgesteld, omdat Israël zich niet aan de afspraken van het bestand zou houden.

5 uur geleden
Schrijver Rushdie getuigt na steekpartij tegen vermeende dader

NEW YORK (ANP) - Schrijver Salman Rushdie heeft getuigd in de rechtszaak tegen de man die ervan wordt beschuldigd hem drie jaar geleden te hebben neergestoken. Het was de eerste keer sinds het incident in 2022 dat de 77-jarige Rushdie zich in dezelfde ruimte bevond als zijn vermeende aanvaller.

5 uur geleden
Von der Leyen hamert in gesprek met Vance op eerlijke handel

PARIJS (ANP) - In het eerste gesprek tussen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft de Duitse politica benadrukt dat de EU zich inzet voor eerlijke handelsbetrekkingen. Dat staat in een korte verklaring van de Commissie over het eerste gesprek op topniveau tussen de EU en de VS, na de start van Donald Trump als president.

6 uur geleden
Europa wil zich aan onderhandelingstafel met Rusland wringen

BRUSSEL/HELSINKI (ANP) - Europese bondgenoten van Oekraïne zijn ervoor beducht dat ze worden gepasseerd bij de vredesonderhandelingen waarvoor Oekraïne en de Verenigde Staten voorsorteren. Europese NAVO-landen hameren erop dat Europa een stem in het kapittel moet krijgen.

6 uur geleden
Jordanië: Egypte werkt aan alternatief voor Trumps plan met Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Arabische landen werken onder leiding van Egypte aan een alternatief voor Amerikaanse plannen met de Gazastrook. Dat plan is een reactie op een voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om de bevolking uit de Gazastrook te verwijderen en over te brengen naar Jordanië en Egypte, zei koning Abdullah van Jordanië tijdens een bezoek aan het Witte Huis.

6 uur geleden
Zelensky over overleg Trump-Poetin: praat eerst met Oekraïne

KYIV (ANP) - Het is "heel belangrijk" dat de Amerikaanse president Donald Trump Oekraïne raadpleegt voor hij vredesoverleg aanknoopt met Rusland, onderstreept de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wil voorkomen dat buiten Oekraïne om over het lot van zijn land wordt beslist.

7 uur geleden
Netanyahu: strijd wordt hervat als gijzelaars niet vrijkomen

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat het bestand met Hamas wordt beëindigd als de groep zaterdag geen gijzelaars laat gaan. De oorlog wordt dan hervat tot Hamas is verslagen, zei de regeringschef.

7 uur geleden