Rapport: politie Londen racistisch, homofoob en vrouwonvriendelijk
LONDEN (ANP) - Het grootste politiekorps van Groot-Brittannië, de Met Police, die verantwoordelijk is voor Londen, is een "mannenbolwerk". Een dinsdagochtend verschenen rapport stelt dat de Londense politie schuldig is aan racisme, homofobie en vrouwenhaat. Het korps kan er volgens parlementariër Louise Casey, die het rapport schreef, "niet langer vanuit gaan dat de bevolking van Londen vertrouwen heeft in fatsoenlijk politiewerk".
Het onderzoek naar het functioneren van de Met, zoals het Londense politiekorps ook wel genoemd wordt, werd ingesteld na de moord op Sarah Everard in 2021. Deze jonge Londense vrouw werd door een Britse politieagent die deed alsof hij haar wilde arresteren, verkracht, vermoord en daarna verbrand. De dader ging levenslang de cel in. De moord leidde tot grote onrust over de veiligheid van vrouwen op straat.
Volgens Casey heeft een meerderheid van de Londenaren geen vertrouwen meer in de politie. Het korps is gebroken en van binnenuit rot, staat in het 363 pagina's tellende rapport. Vrouwelijke medewerkers bij de politie worden voortdurend gediscrimineerd, er werken racistische agenten bij het korps en er heerst een diepgewortelde homofobie in de organisatie. De top van het korps zou hierover "in ontkenning" zijn, stelt Casey.
De Met is er niet in geslaagd de bevolking te beschermen tegen agenten die vrouwen misbruiken, concludeert Casey. Als er geen verbetering komt, kan het Londense politiekorps, met ruim 43.000 medewerkers, beter ontmanteld worden.
Korpschef Mark Rowley biedt Londenaren in een reactie op het rapport bij de BBC zijn excuses aan. "Het is afschuwelijk", aldus Rowley, die zegt dat het rapport een hele reeks emoties bij hem teweeg bracht. "Woede, frustratie en schaamte", aldus de Londense politiebaas.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
8 uur geleden