Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport over oversterfte corona aangepast om rekenfout

Rapport over oversterfte corona aangepast om rekenfout

UTRECHT (ANP) - Een veelbesproken rapport over oversterfte tijdens de coronacrisis is dinsdag opnieuw gepubliceerd, ongeveer een week nadat het was ingetrokken en ongeveer een maand nadat de eerste versie was gepubliceerd. Onderzoeksinstituut Nivel nam het uitzonderlijke besluit om het onderzoek terug te trekken omdat er een rekenfout was gemaakt.

Nivel concludeerde dat er tijdens de coronapandemie meer sterfgevallen dan verwacht waren onder mensen die zich niet hadden laten vaccineren tegen het coronavirus. Dat wordt oversterfte genoemd. Er was juist ondersterfte onder mensen die wel gevaccineerd waren, daar stierven minder mensen dan verwacht. Die conclusie "blijft ongewijzigd", laat Nivel weten.

Het probleem was dat sommige mensen hun vaccinatie niet hebben laten registreren. Zij werden meegeteld bij de ongevaccineerden. Nivel spreekt nu van "ongevaccineerden/ongeregistreerden". Ook zijn er naar verhouding veel meer ongeregistreerden dan in de eerste versie van het rapport stond. Het gaat niet om 3 procent van de ongevaccineerden/ongeregistreerden, maar om 25 procent. Verder zijn een paar zinnen voorzichtiger opgeschreven.

Nivel noemt het "heel vervelend dat de oorspronkelijke versie van ons rapport een rekenfout bevatte".

Meer uit Gezond

WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

1 dag geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

2 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

2 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 dagen geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

5 dagen geleden
Vereniging scheepsartsen: sneller mondkapjes op aan boord

DEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.

5 dagen geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

6 dagen geleden