Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport over machtspositie techreuzen verwacht

Rapport over machtspositie techreuzen verwacht

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die onderzoek doet naar oneerlijke concurrentie door grote techbedrijven staat op het punt om haar langverwachte rapport te publiceren. In juli hoorde de commissie topmannen van Amazon, Apple, Facebook en Google. Volgens ingewijden kan het rapport maandag al verschijnen.

Het Huis onderzoekt met name vermeend machtsmisbruik van de techreuzen die onder meer kleinere bedrijven op zouden kopen voor ze een geduchte concurrent kunnen worden. Facebook wordt dit in het bijzonder verweten bij de overnames van Instagram en WhatsApp. Apple krijgt de kritiek dat het functies opneemt in het besturingssysteem voor de iPhone die kleinere bedrijven populair hebben gemaakt, waarmee die kleinere ondernemingen buitenspel worden gezet. Ook zou de iPhonemaker eigen diensten als Apple Music voortrekken ten opzichte van concurrenten als Spotify.

Vooruitlopend op de publicatie van het onderzoeksrapport heeft Facebook al een verdedigingsdocument door advocaten op laten stellen, meldt de Amerikaanse krant Wall Street Journal. Daarin sorteren die advocaten voor op een poging het bedrijf op te breken, wat volgens hen slecht zou zijn voor consumenten en zeer kostbaar.

Meer uit Financieel

Warner Bros. boekt minder omzet door verlies basketbalrechten

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery merkt de gevolgen van het verliezen van de uitzendrechten van de Amerikaanse basketbalcompetitie en het uitblijven van groot filmsucces. Het moederbedrijf van onder meer HBO, TNT en CNN heeft het afgelopen kwartaal minder omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden.

11 minuten geleden
Moederbedrijf Guinness snijdt in kosten om groei aan te jagen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo gaat de komende drie jaar zo'n 1 miljard dollar besparen. Dat heeft topman Dave Lewis van het bedrijf achter merken als Guinness, Smirnoff en Johnnie Walker bekendgemaakt. Lewis voorspelt groei voor de distilleerder en richt zich op herstel op de Noord-Amerikaanse markt.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt TOTO en Betcity om rolmodellen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TOTO Winkel en Betcity aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. In beide gevallen maakten de aanbieders volgens de Ksa gebruik van herkenbare verwijzingen naar bekende beroepsvoetballers. Eerder werd aanbieder TonyBet voor hetzelfde vergrijp aangesproken.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen om hoop op heropening Straat van Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken in Nederland is deze week iets goedkoper geworden. Uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers komt naar voren dat een liter benzine donderdag 5 cent goedkoper is geworden vergeleken met maandag en een liter diesel 6 cent.

3 uur geleden
Gasprijs vast contract mag niet zomaar omhoog bij nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen de prijzen voor gas bij een vast contract niet verhogen bij de invoering van bepaalde nieuwe regels. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die bedrijven heeft aangesproken die dat wel in hun voorwaarden hadden opgenomen.

4 uur geleden
Winstsprong Nintendo door Amerikaanse belastingmeevaller

KYOTO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Nintendo heeft bijna de helft meer winst geboekt in het afgelopen kwartaal. Het Japanse gamebedrijf kende een meevaller door een teruggave van invoerrechten door de Verenigde Staten. Daarnaast profiteerde het bedrijf van de opbrengsten van twee nieuwe spellen voor zijn populaire Switch 2, de nieuwste spelcomputer van het merk.

4 uur geleden
Rheinmetall verlaagt omzetverwachting na mislopen bouw fregatten

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Rheinmetall heeft de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd na het verliezen van een contract voor de bouw van marineschepen. Het grootste defensiebedrijf van Duitsland zou zes fregatten bouwen met een totale waarde van meer dan 10 miljard euro, maar de Duitse regering heeft de bestelling in juni ingetrokken.

5 uur geleden