Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport over Britse 'partygate' wordt woensdag nog verwacht

Rapport over Britse 'partygate' wordt woensdag nog verwacht

LONDEN (ANP) - Een belangrijk rapport over feesten waarop Brits overheidspersoneel coronaregels zou hebben overtreden wordt woensdag nog verwacht. Dan krijgt de regering naar verwachting inzage in de onderzoeksresultaten van topambtenaar Sue Gray, schrijven Britse media. Het is onduidelijk of haar volledige rapport dan ook al openbaar wordt gemaakt.

Publicatie van het rapport wordt in het Verenigd Koninkrijk reikhalzend afgewacht. Berichten over feesten en borrels deden het beeld ontstaan dat overheidspersoneel het zelf niet zou nauw nam met coronaregels. Daardoor is de positie van premier Boris Johnson aan het wankelen gebracht.

De BBC bericht dat topambtenaar Gray de regering al heeft geïnformeerd over de uitkomst van haar onderzoek naar 'partygate'. Daardoor is volgens ingewijden al duidelijk dat Johnson niet op goed nieuws hoeft te rekenen. Het volledige rapport zou in de loop van de dag worden overhandigd.

Volledige rapport

De aanloop naar dat moment verliep erg chaotisch, schrijft Sky News. Er zou achter de schermen sprake zijn geweest van getouwtrek tussen het team van Gray en de regering over de vraag of het volledige onderzoek moet worden vrijgegeven. Ook is naar verluidt geruzied over wanneer parlementariërs inzage krijgen.

Johnson stond woensdagmiddag het parlement te woord. Hij kreeg daar van oppositieleider Keir Starmer de vraag of hij kan toezeggen dat het volledige rapport beschikbaar wordt gesteld, "en geen samenvatting of bewerkte versie". De premier reageerde ontwijkend. "We moeten het rapport overlaten aan de onafhankelijke onderzoekers."

Minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss had eerder op de dag bij Sky News gezegd dat het "problematisch" kan zijn om het hele rapport openbaar te maken. "Maar we gaan zeker de conclusies publiceren."

Meer uit Buitenland

Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

2 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

3 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

3 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

5 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

6 uur geleden
Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

7 uur geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

8 uur geleden