Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: Nederland kan alleen komen te staan door vergrijzing EU

Rapport: Nederland kan alleen komen te staan door vergrijzing EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan binnen de Europese Unie geïsoleerd komen te staan door vergrijzing. Niet omdat Nederland nou zo hard vergrijst, maar juist andere Europese landen. Nederland moet zich daarom beschermen tegen de negatieve gevolgen van een veel grijzere Europese Unie, adviseert de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR).

Volgens de WRR verdubbelt in ongeveer dertig jaar tijd het aandeel pensioengerechtigden in Europa. Nederland is binnen de EU wel een uitzondering. Ook hier groeit de groep ouderen weliswaar, maar Nederland "vergrijst relatief weinig, en heeft veel grotere pensioenspaarpotten dan bijna alle andere EU-landen, die hun pensioenen uit hun begrotingen financieren", stelt het adviesorgaan. Nederland is daarmee redelijk goed voorbereid op de vergrijzing.

De regering doet er echter goed aan rekening te houden met ook de vergrijzing in de landen om ons heen. Want de financiële gevolgen, zoals mogelijk oplopende schulden en economische stagnatie, kunnen voor spanningen zorgen tussen lidstaten en bijvoorbeeld de euro onder druk zetten. Al is de exacte impact niet te voorspellen, schrijven de onderzoekers in een nieuw rapport.

Het advies aan de regering is om binnen andere EU-landen te pleiten voor langer en meer werken. Ook kan Nederland beter anticiperen als het niet alleen de eigen vergrijzing monitort, maar ook die van andere Europese landen. "Het aanhalen van handels- en investeringsbanden met nog relatief jonge landen buiten Europa kan helpen de impact van de Europese vergrijzing te dempen", schrijft de WRR verder.

Meer uit Binnenland

Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

1 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

5 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

9 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

9 uur geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

9 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

12 uur geleden