Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: minderheid Europese bedrijven op schema met klimaatdoel

Rapport: minderheid Europese bedrijven op schema met klimaatdoel

LONDEN (ANP) - Slechts 16 procent van het Europese bedrijfsleven heeft zich doelen gesteld om CO2-uitstoot tegen te gaan die in lijn zijn met het klimaatakkoord van Parijs. Dat berekende het Carbon Disclosure Project (CDP), een organisatie die bedrijven helpt hun impact op het milieu te meten.

Volgens het CDP zijn er goede bedoelingen te over. Zo hebben vorig jaar veel meer bedrijven zich klimaatdoelen gesteld die op wetenschappelijke kennis zijn gebaseerd, zogeheten science based targets (SBT's). De non-profitorganisatie spreekt van een toename van 85 procent.

Maar nog lang niet al die doelstellingen zullen bijdragen aan de begrenzing van de opwarming van de aarde tot maximaal 1,5 graad Celsius, zoals op de klimaatconferentie in Parijs van 2015 is afgesproken. Als alle bedrijven die op wetenschap gebaseerde klimaatdoelstellingen hanteren zich echt zouden toeleggen op de klimaatdoelen van Parijs, zou dit jaarlijks het equivalent van 300 megaton tot 450 megaton CO2 aan uitstoot schelen. Dat is ongeveer evenveel als Frankrijk en Nederland samen aan broeikasgassen uitstoten.

Onderzoekers baseerden zich op de gegevens van ruim 1200 bedrijven, waaronder zo'n 40 Nederlandse, die via het CDP hun inspanningen tegen klimaatverandering bekendmaken. Daarbij valt op dat veel bedrijven wel harde doelstellingen hebben geformuleerd voor het tegengaan van klimaatverandering, maar minder ondernemers ook concrete plannen hebben om schaarste aan schoon water en ontbossing tegen de gaan. Slechts 1 op de 20 deelnemers aan het onderzoek heeft voor alle drie de thema's een actieplan opgesteld.

Meer uit Financieel

FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

42 minuten geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

4 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

4 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

6 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

8 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

11 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden