Rapport: marechaussee moet snel worden uitgebreid op BES-eilanden
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de Raad voor de Rechtshandhaving moet demissionair minister van Justitie en Veiligheid, Dilan Yeşilgöz, snel zorgen voor uitbreiding van de Koninklijke Marechaussee op Bonaire, Sint-Eustatius en Saba. De marechaussee heeft momenteel onvoldoende capaciteit om haar wettelijke taken op het gebied van grenstoezicht en vreemdelingentoezicht op de BES-eilanden uit te voeren.
Dat constateert de onafhankelijke toezichthouder in een inspectierapport, dat dinsdag openbaar is gemaakt. De capaciteit van de marechaussee op Curaçao, Aruba en Sint-Maarten is wél uitgebreid. Het knelpunt in de aanpak van mensenhandel en mensensmokkel ligt volgens de Raad dan ook op de BES-eilanden.
De Raad voor de Rechtshandhaving geeft advies over de wijze waarop justitie functioneert in het Caribisch deel van het Koninkrijk. Een van de conclusies in het recente rapport is dat samenwerking tussen organisaties die op de Caribische eilanden betrokken zijn bij het vreemdelingenbeleid in de afgelopen jaren wel degelijk verbeterd is, maar dat door capaciteitsgebrek het toezicht onvoldoende is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
3 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
11 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
12 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
15 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
16 uur geleden