Rapport: marechaussee moet snel worden uitgebreid op BES-eilanden
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de Raad voor de Rechtshandhaving moet demissionair minister van Justitie en Veiligheid, Dilan Yeşilgöz, snel zorgen voor uitbreiding van de Koninklijke Marechaussee op Bonaire, Sint-Eustatius en Saba. De marechaussee heeft momenteel onvoldoende capaciteit om haar wettelijke taken op het gebied van grenstoezicht en vreemdelingentoezicht op de BES-eilanden uit te voeren.
Dat constateert de onafhankelijke toezichthouder in een inspectierapport, dat dinsdag openbaar is gemaakt. De capaciteit van de marechaussee op Curaçao, Aruba en Sint-Maarten is wél uitgebreid. Het knelpunt in de aanpak van mensenhandel en mensensmokkel ligt volgens de Raad dan ook op de BES-eilanden.
De Raad voor de Rechtshandhaving geeft advies over de wijze waarop justitie functioneert in het Caribisch deel van het Koninkrijk. Een van de conclusies in het recente rapport is dat samenwerking tussen organisaties die op de Caribische eilanden betrokken zijn bij het vreemdelingenbeleid in de afgelopen jaren wel degelijk verbeterd is, maar dat door capaciteitsgebrek het toezicht onvoldoende is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
32 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
5 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
7 uur geleden