Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: marechaussee moet snel worden uitgebreid op BES-eilanden

Rapport: marechaussee moet snel worden uitgebreid op BES-eilanden

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de Raad voor de Rechtshandhaving moet demissionair minister van Justitie en Veiligheid, Dilan Yeşilgöz, snel zorgen voor uitbreiding van de Koninklijke Marechaussee op Bonaire, Sint-Eustatius en Saba. De marechaussee heeft momenteel onvoldoende capaciteit om haar wettelijke taken op het gebied van grenstoezicht en vreemdelingentoezicht op de BES-eilanden uit te voeren.

Dat constateert de onafhankelijke toezichthouder in een inspectierapport, dat dinsdag openbaar is gemaakt. De capaciteit van de marechaussee op Curaçao, Aruba en Sint-Maarten is wél uitgebreid. Het knelpunt in de aanpak van mensenhandel en mensensmokkel ligt volgens de Raad dan ook op de BES-eilanden.

De Raad voor de Rechtshandhaving geeft advies over de wijze waarop justitie functioneert in het Caribisch deel van het Koninkrijk. Een van de conclusies in het recente rapport is dat samenwerking tussen organisaties die op de Caribische eilanden betrokken zijn bij het vreemdelingenbeleid in de afgelopen jaren wel degelijk verbeterd is, maar dat door capaciteitsgebrek het toezicht onvoldoende is.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

1 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

2 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

6 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

9 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

9 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

9 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

12 uur geleden