Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: maatwerk nodig om starters aan huis te helpen

Rapport: maatwerk nodig om starters aan huis te helpen

UTRECHT (ANP) - Bij het oplossen van de problemen op de woningmarkt zou meer aandacht moeten zijn voor maatwerk. Experts van onder meer de Volksbank en de Avans Hogeschool willen bijvoorbeeld dat de studieschuld voor starters minder meeweegt bij het krijgen van een hypotheek. Ook zouden goedkopere woningen helpen en kunnen bestaande woningen beter worden gebruikt, staat in een rapport met aanbevelingen om vooral starters aan een woning te helpen.

Dan denken de deskundigen aan het splitsen van woningen en het coulanter omgaan met alternatieve woonruimte, zoals recreatiewoningen, garages en leegstaande kantoren. "Nieuwbouw kost tijd en dat betekent al snel een wachttijd van tien tot vijftien jaar voor de starter. Zo lang kunnen zij niet wachten", valt te lezen.

Verder zouden de experts graag zien dat nieuwe bouwplannen worden getoetst aan hun bijdrage aan het leveren van woningen aan starters. "Slechts drie op de tien Nederlanders vinden binnen een jaar een woning die past bij hun wensen en beschikbare financiën. Niet eerder was de woontoegankelijkheid in heel Nederland zo laag en daarmee zijn de kansen voor starters op de koopmarkt nog nooit zo ongelijk geweest."

Met de oplopende hypotheekrente is het bedrag dat kopers kunnen lenen de laatste tijd lager geworden. Om zeker starters daarbij te helpen, moet volgens het rapport meer maatwerk worden geleverd in de hypotheekverstrekking. Dan denken de experts aan het beoordelen van het betaalgedrag. "Immers, niet alleen iemands inkomen bepaalt of men de hypotheek kan betalen, maar ook de wijze waarop deze persoon met zijn of haar geld omgaat." Voor dit soort maatwerk moet volgens het rapport meer aandacht komen in financiële opleidingen.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

8 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

11 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

12 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

13 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

14 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

15 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

16 uur geleden