
Rapport: Britse voedselzekerheid in gevaar door tekort personeel
LONDEN (ANP/RTR) - De voedselzekerheid in het Verenigd Koninkrijk is in gevaar door het grote gebrek aan arbeidskrachten in de voedingsindustrie. Dat stelt een onafhankelijke onderzoekscommissie in een rapport. De commissie adviseert de overheid daarom om een regeling te verlengen waardoor meer buitenlandse arbeidskrachten in de Britse voedingsbranche kunnen komen werken.
De tekorten aan personeel bij onder meer landbouwbedrijven en slachterijen in het Verenigd Koninkrijk spelen al langer. Door de brexit en de coronacrisis zijn met name veel Oost-Europeanen teruggekeerd naar hun eigen land en niet meer teruggekomen. Dat heeft ervoor gezorgd dat er problemen zijn ontstaan met de voedselproductie, maar het leidt ook tot hogere prijzen omdat personeel moet worden gelokt met hogere lonen. Die hogere prijzen voor levensmiddelen zijn inmiddels de belangrijkste aanjager van de inflatie in het land.
Door de regeling voor arbeidsmigranten te verlengen zouden Britse voedingsbedrijven meer vertrouwen krijgen dat ze voldoende personeel hebben en dus ook meer investeringen in productie doen, stelt de commissie. Ook zou campagne moeten worden gevoerd om de voedingsindustrie aantrekkelijker te maken voor Britse werknemers.
De Britse minister van Landbouw Mark Spencer zei dat de regering in het najaar met een volledig antwoord zal komen op het rapport. Premier Rishi Sunak heeft al gepleit voor een grotere voedselproductie in eigen land.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De onlangs aangenomen uitgavenwet van president Donald Trump, bekend als 'one big beautiful bill', omvat forse verhogingen van de visumkosten voor niet-immigranten die volgend jaar ingaan. Dat is net het jaar dat de Verenigde Staten buitenlandse supporters hopen te lokken voor het WK voetbal in eigen land, schrijft zakenblad Forbes.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie "blijft standvastig, verenigd en klaar om haar belangen te beschermen", zei António Costa, voorzitter van de Europese Raad, in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de EU per 1 augustus een invoertarief van 30 procent op te leggen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft geplande Amerikaanse importheffingen veroordeeld. Het land zou vooraf al zijn geïnformeerd over het plan om op 1 augustus heffingen van 30 procent op te leggen. "We gaven aan de onderhandelingstafel al aan dat het een oneerlijke deal was en dat we het er niet mee eens waren", melden Mexicaanse ministeries in een gezamenlijke verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vooral de verladende partijen in de Rotterdamse haven zullen de gevolgen van importheffingen vanuit de VS merken. Dat zei een woordvoerster van de haven na de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om op producten uit de Europese Unie importheffingen van 30 procent in te voeren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof noemt de aangekondigde importheffingen van de Verenigde Staten op producten uit de EU "zorgelijk en niet de weg vooruit". Dat meldt hij op X in een reactie op de aankondiging van Trump om de heffingen per 1 augustus te willen instellen.
6 uur geleden