Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: bonus voor extra uren kan tekort kinderopvang verkleinen

Rapport: bonus voor extra uren kan tekort kinderopvang verkleinen

AMSTERDAM (ANP) - Als een op de vijf medewerkers van de kinderopvang 7 uur per week meer zou gaan werken, zou het personeelstekort in de sector volledig zijn opgelost. ING Research becijfert dat in een rapport over de kinderopvang. Een financiële bonus uitkeren aan pedagogisch medewerkers die meer uren gaan werken, is volgens de onderzoekers van de bank een "kansrijke" optie om de tekorten te verkleinen.

Gemiddeld werken medewerkers in de kinderopvang 26 uur per week. Uit een eerder onderzoek van de branche kwam naar voren dat bijna een kwart van de ondervraagden wel meer zou willen werken. En het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) heeft laten zien dat een hoger inkomen vaak een belangrijke drijfveer voor vrouwen is om meer te gaan werken.

"Toch heeft tot nu toe slechts een beperkt deel van de kinderopvang een financiële beloning op extra werken gezet", constateert de bank. Daarnaast zouden de arbeidsvoorwaarden ook beter kunnen, zo maakt het rapport duidelijk. Medewerkers in de kinderopvang verdienen gemiddeld meer dan verzorgenden, die ook een opleiding op niveau mbo-3 hebben gedaan, maar minder dan onderwijsassistenten. "Het onderwijs kent daarnaast veel meer vakantiedagen dan de kinderopvang. Dit bemoeilijkt het werven van personeel", aldus ING Research.

Administratieve en huishoudelijke werk

Financiële prikkels kunnen ook aan de kant van ouders verschil maken. Zo opperen de onderzoekers om op woensdag en vrijdag met lagere tarieven te rekenen. Op die dagen is er minder vraag naar kinderopvang. "Wanneer meer basisscholen een lesrooster met vijf gelijke dagen invoeren kan dit effect nog worden versterkt", voegen ze eraan toe.

Verder zou een deel van het administratieve en huishoudelijke werk in de kinderopvang wellicht gedaan kunnen worden door lager geschoold personeel. Dat maakt voor de pedagogisch medewerkers het werk aantrekkelijker en het komt de kwaliteit van de opvang ten goede "doordat zij kinderen meer aandacht kunnen geven", klinkt het.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

4 minuten geleden
Consumentenbonden willen actie van Brussel tegen nepadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.

38 minuten geleden
OM zwijgt over operatie om Jos Leijdekkers aan te houden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.

58 minuten geleden
SCP: steun voor zwaarbelaste mantelzorgers relevanter dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.

6 uur geleden
Missie vermiste Nederlander op Saba gewijzigd naar zoeken lichaam

THE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.

6 uur geleden
COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

9 uur geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

11 uur geleden