Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: bijna helft wereldbevolking is ondervoed of te zwaar

Rapport: bijna helft wereldbevolking is ondervoed of te zwaar

DEN HAAG (ANP/AFP) - Bijna de helft van de wereldbevolking is ondervoed of te zwaar. Volgens onderzoek gepubliceerd in het Global Nutrition Report (GNR) kampt 48 procent van alle mensen met gezondheidsproblemen door voeding.

Het GNR wordt sinds 2014 jaarlijks gepubliceerd en wordt ondersteund door meerdere landen en organisaties als de Verenigde Naties en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

Een deel van de mensen met deze problemen eet te weinig voedsel met voldoende voedingsstoffen en het andere deel eet te veel ongezond eten, zoals suikerhoudende producten of rood vlees. Te weinig eten en niet voldoende voedingsstoffen binnenkrijgen kan leiden tot kinderen die veel te dun zijn of kinderen die niet voldoende groeien. Volgens het GNR zijn 150 miljoen kinderen ter wereld te klein door een gebrek aan voedingsstoffen, 45 miljoen kinderen zijn te dun en 40 miljoen kinderen hebben overgewicht.

Ongezond voedsel

Vooral in rijke landen komt overgewicht vaak voor, volgens het rapport. Daar wordt te veel ongezond voedsel gegeten. Dat heeft ertoe geleid dat 40 procent van de volwassen bevolking overgewicht heeft, dat zijn 2,2 miljard mensen.

Het GNR heeft dit jaar voor het eerst uitgebreid aandacht voor de eetgewoontes van mensen. Die gewoontes moeten vooral in rijkere landen flink veranderen, meldt het GNR. Mensen moeten daar minder suikerhoudende producten en ongezonde vleesproducten eten om overgewicht te voorkomen. In de landen waar mensen te weinig voedingsstoffen tot hun beschikking hebben, moet hulp komen zodat ook daar groente en fruit te eten zijn. Er is minimaal 4 miljard dollar (3,55 miljard euro) nodig om de minimale doelen in arme landen te halen, aldus het GNR.

Het aanpassen van het dieet kan ook de uitstoot van onder meer CO2 tegengaan, zeggen de onderzoekers. De voedselproductie is verantwoordelijk voor 35 procent van de uitstoot van broeikasgassen. Minder vlees en zuivelproducten eten zou die uitstoot flink doen afnemen, meldt het GNR.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

1 uur geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

1 uur geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

1 uur geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

1 uur geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

1 uur geleden
Coalitiepartner Japan: premier ontbindt Lagerhuis komende week

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.

2 uur geleden
Oekraïne moet zoveel mogelijk defensiemateriaal in Europa kopen

BRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.

2 uur geleden